Bir gün Elon Musk tarafından başlatılan Boring Company tünelleri yolcu taşıyan araçlarla dolup taşacak olsa da şimdilik son derece boş ve sıkıcı. Los Angeles’ın çılgın trafiğinin altında yer alan deneysel tünel sistemi, Boring Company tarafından her geçen gün geliştiriliyor. Bu gelişimin son örneği ise tünelde hareket eden bir Tesla Model X videosu.

Tesla’nın tünelde bir araçla test sürüşü yapması, SpaceX ile uzaya araba gönderilmesi kadar heyecan verici olmasa da trafik problemi yaşayanlar için aslında umut vadediyor. Videoda gösterildiği kadarıyla aracın üzerinde olduğu platform, daha önceki konsept içeriklerde de ortaya çıkarıldığı üzere rayların desteğiyle hareket ediyor.

Tüneller yayalara öncelik verecek

Boring Company, geçenlerde yayınladığı video ve yaptığı açıklamayla tünellerde yayalara öncelik vereceğini açıklamıştı. Ring seferler gibi içerisinde insan bulunacak araçların trafiğe takılmadan tünellerde hızlıca seyahat edecek olması, ulaşımda yeni bir devrimin sinyallerini veriyor.

Tesla tarafından üretilecek olan yüksek hızlı taşıyıcı platformlar, test aşamaları tamamlandıktan sonra şüphesiz daha hızlı olacak. Şimdilik, elimizde olanın videosunu izleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here