Ana sayfa Haber Elon Musk, SpaceX uzay giysisinin ilk resmi fotoğrafını yayınladı

Elon Musk, SpaceX uzay giysisinin ilk resmi fotoğrafını yayınladı

0

Elon Musk, SpaceX uzay giysisinin ilk resmi fotoğrafını Instagram”da yayınlayarak birkaç gün içerisinde daha fazla açıklama yapacağını açıkladı. Musk elbisenin halihazırda çalışmakta olduğunu ve çift vakum basıncı testine tabi tutulduğunu söyledi. Musk, oldukça parlak beyaz renkte ve bol olan giysinin görüntüsü ile işlevi arasındaki dengeyi sağlamanın çok zor olduğunu belirtti.

Musk bu konuda bilgi vermedi ama SpaceX giysileri, Firma”nın Dragon Capsule”ünde seyahat edecek olan astronotların giymeleri için tasarlandılar. Basınca dayanıklı giysiler olmaları nedeniyle uzay yürüyüşleri için değil, nakil esnasında kapsül basıncının düşmesi halinde kullanılacaklar. Bu giysiler SpaceX astronotları Uluslararası Uzay İstasyonu”na taşırken NASA astronotlarınca giyilecekler. Boeing Haziran ayında astronotların Uluslararası Uzay İstasyonu”na giderken giyecekleri kendi astronot giysisinin tanıtımını yapmıştı.

Bugün gösterilen fotoğraf, yıllar önce reddit”te çıkan SpaceX giysisi fotoğraflarına benziyor. Tasarım çok zarif ve bilim kurgu filmlerindeki gibi bir his veriyor olmakla birlikte aynı zamanda NASA astronotlarının Ay”a giderken giydikleri eski tip giysileri de çağrıştırıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here