Ana sayfa Haber Elon Musk, Mars”a gidecek arabası Tesla Roadster”ın fotoğraflarını paylaştı!

Elon Musk, Mars”a gidecek arabası Tesla Roadster”ın fotoğraflarını paylaştı!

0

Instagram'da Elon Musk'ın paylaştığı Tesla Roadster, yolculuğa hazırlanırken

Uzun zamandır ertelenen ve üzerinde çalışılmaya devam edilen SpaceX’in Mars’a gitmek amacıyla inşa edilen roketi Falcon Heavy, sonunda önümüzdeki ay içinde ilk kez fırlatılarak yolculuğa çıkacak. Roketlerin ilk fırlatmalarında içlerine doldurulan test yükleri genellikle beton, çelik gibi materyallerden oluşur fakat Elon Musk, bunu çok sıkıcı bularak kendi test yükünü buldu.

Instagram’da paylaşılan fotoğraflarda gösterilen Tesla Roadster, Falcon Heavy’nin içerisinde 1 milyar yıllık bir yolculuğa çıkacak. Roket, Elon Musk’ın deyimine göre yükseliş sırasında patlamazsa, Tesla Roadster Dünya dışına çıkan ilk otomobil olacak.

Falcon Heavy (görsel, gerçek değildir)

üç tane Falcon 9’un birleştirilmesinden oluşan Falcon Heavy, Mars’a insanları ve ihtiyaçları olan ekipmanları taşımak amacıyla inşa ediliyor. Bu roket ile birlikte SpaceX’in nihai amacı olan insanlığı gezegenler-arası bir tür haline getirmek gerçekleştirilmek isteniyor. 

Nisan ayında Elon Musk’ın rokete “koyabileceğimiz en aptalca yükü koymak istiyoruz.” diyerek başlattığı muhabbet, yine kendi paylaştığı fotoğraflarla sonlandı ve kendisine göre oldukça eğlenceli bir yükü rokete yüklemeye hazırlanıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here