Ana sayfa Haber Elon Musk İstifaya Çağrıldı

Elon Musk İstifaya Çağrıldı

0

Greenlight Capital’in fon yöneticisi, elektrikli otomobil üreticisinin güneş panellerinin ateş aldığını bildirdikten sonra istifaya Tesla Genel Müdürü Elon Musk’u çağırıyor.

Fon yöneticisi, “Kaç güneş paneli hala kusurlu ve yangına neden olabilir? Tesla risk altındaki binalarda yaşayan ve çalışan insanlara derhal haber vermeli ”dedi. Musk’un istifa etmesi gerektiğini söyleyerek tweetini bitirdi.

Elon Musk hemen cevap vermedi

Tesla, Einhorn’un tweet’i hakkında yorum yapmaktan kaçındı ve bunun yerine Perşembe günü Walmart ile yaptığı ortak ifadeye işaret etti. Şirketler, Walmart mağazalarındaki Tesla solar tesislerini “enerjilendirmeyi” dört gözle beklediklerini ve “tüm tarafların tüm endişelerin giderildiğinden emin olduklarını” söylediler.

Tesla ve Walmart birkaç temiz enerji girişimi üzerinde ortaklık kurmuş ve 240’dan fazla mağazanın firmasından güneş panelleri ile donatılmış olmasına rağmen, bu hafta bir mahkeme başvurusu Walmart’tan, Tesla’nın güneş panellerini tüm mağazalarından çıkarmasını ve hasarlarını ödemesini istemişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here