Ana sayfa Haber Elon Musk”ın tünelleri yaya ve bisikletçilere öncelik verecek

Elon Musk”ın tünelleri yaya ve bisikletçilere öncelik verecek

1

Better video coming soon, but it would look a bit like this: pic.twitter.com/C0iJPi8b4U

— Elon Musk (@elonmusk) March 9, 2018

Elon Musk’ın trafik sorununu çözme misyonuyla ortaya çıkan firması Boring Company, şuan için vakum tüplerinde hareket eden manyetik araçlı Hyperloop üzerinde çalışmaya devam ederken bir yandan da yer altında üç boyutlu tüneller oluşturarak bu tünellerde çeşitli araçların hızlı ve trafiğe takılmadan seyahat edebilmesi için çalışmaya devam ediyor.

Twitter’da yeni bir konsept videosu yayınlayan Musk, videoda otomobil yerine otobüs benzeri bir aracın tünel sisteminde hareketini gösteriyor. Bu aracın içerisinde yer alan yaya ve bisikletçiler, Musk’ın daha sonra attığı bir tweete göre otomobillere kıyasla tüneller içerisinde öncelikli olacak. Bu tür araçlar için binlerce küçük çaplı istasyon kuracağını ifade eden Musk, büyük istasyonlar yerine her yere yakın bu küçük istasyonlar aracılığıyla yayaların şehir içerisinde kolayca hareket edebilmesine imkan sağlanacağını söylüyor. 

Yayalar ve bisikletçiler olsa da otomobillerin de sistemde tabi ki taşınacağını ifade eden Musk, tam olarka şu sözleri kullandı: “…Eğer birinin otomobil almaya parası yetmiyorsa otomobili olanlardan önce gitmeliler.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here