Ana sayfa Haber Elon Musk”ın tünel kazma firması gerçek, taş tuğlalar satmaya başlayacak

Elon Musk”ın tünel kazma firması gerçek, taş tuğlalar satmaya başlayacak

0

Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamada trafik problemini çözmeyi hedefleyen Boring Company’nin bir sonraki finansman ürünü hakkında ilk bilgi veriliyor. Bir önceki satış olan lav silahlarının son derece başarılı olduğunu bildiğimiz Boring Company, bu kez gerçek hayattaki tuğlaların boyutlarında ancak içi delikli, yani çok ağır olmayan taş bloklar satacak.

New Boring Company merch coming soon. Lifesize LEGO-like interlocking bricks made from tunneling rock that you can use to create sculptures & buildings. Rated for California seismic loads, so super strong, but bored in the middle, like an aircraft wing spar, so not heavy.

— Elon Musk (@elonmusk) 26 Mart 2018

Tünellerden çıkarılan taşlarla üretilecek olan bu taş bloklar, Elon Musk’ın söylediğine göre California eyaleti tarafından sismik yüklere karşı dirençli olduğuna dair sertifikalanmış olacak. Bu sertifikanın anlamı, taşlar gerçek bir ev inşa edip içinde yaşayabileceğiniz kadar dayanıklı olacak. Blokları taşınabilir hale getirmek için içlerini uçak kanatlarıyla benzer şekilde delecek olan Boring Company, satışa çıkaracağı ilk kitinde Antik Mısır yapılarını konu alacak. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here