Ana sayfa Haber Elon Musk”ın “Tesla battı” tweeti fazlasıyla ciddiye alındı

Elon Musk”ın “Tesla battı” tweeti fazlasıyla ciddiye alındı

0

Tesla”nın CEO”su Elon Musk, Twitter üzerinden Tesla”nın battığını açıkladı. Açıklama dikkatle okunduğunda dalga geçildiği belli olsa da firmanın şimdiki finansal durumu dikkate alındığında okuyanlar bir an durup “gerçekten battı mı acaba?” diye düşünmekten kendini alıkoyamadı.

1 Nisan kapsamında kendi şakasını Twitter”dan yapan Elon Musk, son zamanların dillerden düşmeyen otomobil firması Tesla”nın battığını duyurdu. Bu iddiasını bir de sızmış fotoğrafıyla güçlendiren Musk, “Yatırımcılardan para toplamak için gösterilen yoğun çabalara ve son büyük Paskalya Yumurtası satışlarına rağmen Tesla tamamen, gerçekten iflas etti.” dedi.

İlk tweetin arkasından gönderilen bir diğer tweet ise Musk”ın bir Tesla Model 3 yanında sızmış fotoğrafını içeriyordu. Fotoğrafta yanaklarında kurumuş gözyaşları olan Musk, üzerine koyulan karton parçasına “bankwupt”, yani peltek bir yazıyla “iflas etti” yazılmış haliyle görünüyor.

Dışarıdan baktığınızda klasik bir 1 Nisan şakası olarak görebileceğiniz bu tweet dizisi, birçok okuyucusunu gerçekten kandırmayı başarıyor zira Elon Musk”ın mizahi yaklaşımı ve birazcık çılgın olması, firması batsa bile böyle bir tepki verebileceği ihtimalini insanların aklına rahatlıkla getiriyor. Bunun yanında, Tesla”nın son finans verilerine göre zarar ediyor oluşu da insanları inandıran ciddi etkenlerden bir tanesi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here