Ana sayfa Oyun Elemental ile Gücünü Serbest Bırak!

Elemental ile Gücünü Serbest Bırak!

0

39 farklı Büyü, 18 farklı Tılsım, 8 farklı Element.. Rakibini alt etmek için ihtiyacın olan her şey bu oyunda var. Seninse yapman gereken tek bir şey var: Gücünü serbest bırak!

ülkemizde hakettiği ilgiyi göremeyen, fakat yurtdışında kitlelelere ciddi bir eğlence alternatifi sunan kutu oyunları piyasasında, ender görülen bir gelişme yaşandı geçenlerde. Tamamen Türk Malı, orjinal konsept ve oynanışa sahip bir kart oyunu çıktı piyasaya. İsmi “Elemental”.

Bu isim tabi ki “element” kelimesinden türemiş ve farklı elementleri kullanarak büyüler yapan şamanları konu alıyor. Oyuncular bu kadim şamanları canlandırıyor ve amansız bir mücadeleye giriyorlar. Oyun aslen 2 kişilik tasarlanmış, fakat 3 veya 4 kişilik kuralları da mevcut. Yaklaşık 30 dakika sürüyor ve 12 yaş üstüne hitap ediyor.

Oyunun tasarımı ve geliştirmesi, Oyun Mühendisi Şahin Yalabık tarafından yapılmış ve oyunda kullanılan illüstrasyonların hepsi Yulay Devlet tarafından hazırlanmış.

 

Gelelim nasıl oynandığına..

 

 

50 güç puanıyla oyuna başlayan oyuncular her tur ellerinde 7 element kartı olacak şekilde farklı elementler çekiyorlar. Daha sonra turları başlıyor. Oyuncular kendi turlarında ister güç dalaşına girip ortada açık duran 5 büyüden biri için mücadele ediyor, isterlerse de güçlü bir tılsım yaratmayı seçiyorlar, -ki bu da 3 güç puanına maloluyor. Bu hamleler dışında edindikleri tüm büyüleri, ellerindeki element kartları yettikçe oynama şansına da sahipler. Yapacağı bir hamle kalmayan oyuncu turu sonraki oyuncuya veriyor ve oyun bir tarafın güç puanı 0″a inen kadar devam ediyor. Oyuncuların edindikleri büyüler yaratıklar yaratabiliyor, hasar verebiliyor, ekstra kart çektirebiliyor, rakibe kart attırabiliyor. Kısaca bu farklı etkileri kullanarak oyuncular kendi stratejilerini belirliyorlar.

Elemental”de birbirinden farklı 39 büyü, 18 Tılsım ve 8 element var. Yani oynadığınız her oyun birbirinden oldukça farklı oluyor. Oyunda çıkan büyü ve tılsımlara göre farklı bir strateji benimsemek, yani bir anlamda kendini oyuna adapte etmek gerekli.

 

 

Oyunun resmi sitesi olan www.elementaloyun.com “dan kural revizyonlarına, sıkça sorulan sorulara ve turnuva tarihlerine ulaşabilir, sormak istediğiniz her türlü soruya cevap alabilirsiniz.

 

 

Ağustos ayında düzenli turnuvaları başlayan oyun şimdilik 4 satış noktasında 29 tl”den satışa sunulmuş durumda.


Oyun Mühendisi: Şahin Yalabık

Moda cad. Zuhal sok. 4/A Kadıköy/İSTANBUL
Tel: (0216) 338 49 78

Pegasus Oyuncak
Ihlamurdere cad. Mısırlıbahçe Sok. no: 3/A Beşiktaş / İSTANBUL
Tel: (0212) 327 24 64


Oversoul Gaming Cafe

Büklüm Sokak No: 47/1 Kavaklıdere/ANKARA
Tel: (0312) 466 86 49

Gittigidiyor.com
http://urun.gittigidiyor.com/Elemental-Kart-Oyunu-OM_W0QQidZZ42059406

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here