Ana sayfa Haber Elektrikli Rivian R1T: Maceracılar İçin Harika Fırsat

Elektrikli Rivian R1T: Maceracılar İçin Harika Fırsat

0

Artık nerdeyse tamamen elektrikli araçların kullanılacağını söyleyebiliriz. Araç firmalarının da ağırlıklı olarak buna yöneldiği söylenebilir. Elektrikli Rivian R1T, 3 saniyede saatte 60 mil hıza ulaşabilen 400 milden fazla menzile sahip dört motorlu bir elektrikli kamyonettir.

Doğal dünyaya en az zararı vermesiyle de bilinir. Bu sayede son derece çevre dostu bir araç karşımıza çıkar.

Elektrikli Rivian R1T Hangi Özelliklere Sahip ?

R1T; 3 farklı akü paketi seçeneği de mevcut olacak. Ancak her bir tekerlek üzerinde bir elektrik motoru bulunacak. Ne kadar güç mevcut olursa olsun, hassas dört tekerden çekiş performansı sunacak.

Rivian’a göre, kamyonun en büyük versiyonu 400 kilometreden fazla menzile izin verecek. Ayrıca bu araç, 180 kWh aküye sahip olacak.
Boyut olarak R1T; en yeni Ford Ranger veya en yeni Toyota Tacoma ile karşılaştırılabilir ancak arada bazı farklılıklar bulunuyor.

Rivian; ilk aracını da bir sürü teknoloji ile doldurdu. 15,6 inçlik dokunmatik ekran, gösterge tablosunun ortasına hakim olurken, Tesla Model 3’ün ekranını yansıtır. Bir başka 12,3 inçlik ekran, gösterge panelindeki direksiyonun arkasındaki fiziksel aramaların yerini alır. Bu model daha şimdiden heyecan yaratmayı başardı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here