Ana sayfa İnternet Elektrikli otomobil hız rekoru kırıldı

Elektrikli otomobil hız rekoru kırıldı

0

Elektrikli Audi R8, dünyanın en ünlü ve en zorlu yarış pisti Nürburgring”i 8.09 dakikada tamamlayarak elektrikli araç hız rekorunu kırdı

Dünyanın en zorlu yarışı olarak kabul edilen Le Mans 24 Hours yarışında, tüm benzinli ve dizel araçları geride bırakarak lider olan hybrid R-8″in başarısının ardından, Audi”nin e-tron elektrikli otomobil teknolojisi yine bir başarıya imza attı. Tamamen elektrik motoru kullanan R8 e-tron, dünyanın en zorlu pisti olarak kabul edilen 20.8 kilometrelik Nürburgring”i sadece 8.09 dakikada tamamlayarak, Almanya”daki bu piste çıkan en hızlı elektrikli otomobil oldu.
 
Alman pilot Markus Winkel tarafından kullanılan R8 e-tron 280 Kw ( 375 HP) gücündeki elektrikli motoruyla 0″dan 100 kilometreye sadece 4.6 saniyede çıkıyor. Tam şarj edildiğinde 215 kilometre yol yapabilen R8 e-tron, saatte 250 kilometre hıza çıkabiliyor. R8 e-tron Audi”nin ultra-hafiflik tasarım felsefesiyle alüminyum ve karbon fiber gövde ile üretiliyor. Pistteki hız rekoru 7.11 dakika ile 515 HP gücündeki V8 Audi motorunu kullanan Gumpert Apollo Sport”a ait olduğu göz önüne alındığında, Audi”nin elektrikli otomobil teknolojisinin başarısı daha da öne çıkıyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here