Ana sayfa Haber El yapımı giyilebilir teknoloji

El yapımı giyilebilir teknoloji

0

Sektörün öncü firmalarının hem akıllı telefonlarında hem diğer cihazlarında birlikte çalışabilecek giyilebilir teknoloji ürünlerini sergilemesi ile birlikte, sektörün gidişatında rol oynamak isteyen kişiler yaratıcılıklarını konuşturarak sektörde damga vurmak istiyorlar. Bir tasarımcının ürettiği farklı giyilebilir teknoloji ürünü, henüz ne için kullanılacağı tam olarak anlaşılamasa da, firmaların dikkatini çekmeyi başardı. 

 

Vücudun her hangi bir noktasına yerleştirilebilen bu yeni prototip cihaz, henüz ne işe yaradığı bilinmese de, insanın kalorisinden güç alıyor, ürettiği enerji ile de elektirik üretiyor. Kısacası, tasarımcının belirttiğine göre insan üzerinde oluşan bütün güce ortak olarak bir enerji kaynağı oluşturuyor.

 

 

 

Enerjiyi nerede ürettiği, enerjinin nereye aktarıldığı tasarımcı tarafından henüz açıklanmadı. Ancak, şunu söyleyebiliriz ki, tasarımcının doktor olması cihazın da sağlık sektörüyle yakından alakası olduğu anlamına geliyor.

 

Kudüs’ün Hadasah Akademi üniversitesi’nde geliştirilen cihazın, insan bünyesinin bütün enerjisini çekmemesi için yoğun çalışma sarf ediliyor. Cihaz, bütün kaloriyi enerjiye dönüştürmektense, bir kısımını kinetik enerjiden alma gibi bir plan doğrultusunda çalışılıyor.

 

 

 

 Tasarımcı bu cihazın bazı kısımlarını, sadece 3 boyutlu yazıcı kullanarak oluşturdu. Diğer ayrıntıları ise elle tamamlandı.

 

Bazı sağlık sektörü firmaları bu cihazın önüne geçebilir. Tasarımcının ifadelerine göre, gelecekteki bütün hastalıkların çaresi bu cihaz olabilir.

 

 

 

 

Tasarımcı ayrıca, insan vücudunun oldukça fazla enerji üretebildiğini ve bu enerjiyi depolayabilecek bir çok cihazın da tasarlanmakta olduğunu belirtti.

 

 

Cihaz, insanın kan haraketlerini, kalp haraketlerini de kontrol altında tutabiliyor. Ancak şaşırtıcı olan şey ise, bu kontrol bir mekanik alet tarafından değil; vücudu kendi olağan işlevlerini vücuda hatırlatıyor. Yani bir yapaylık yok, sadece vücudun olması gereken düzeni, metabolizmaya hatırlatıyor.

 

 

 

İnsanların kötü alışkanlıklarından da kolaylıkla kurtulabilmesini sağlayacak bu cihaz, şimdiye kadar sadece bir kişi üzeirnde denendi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here