Ana sayfa Donanım Ekranı sökülebilir dizüstü!

Ekranı sökülebilir dizüstü!

0

CES”te tanıtılan Lenovo IdeaPad U1 dikkat çekiyor.

CES fırtınası durmaksızın devam ederken bir bomba da Lenovo”dan geldi. Bir ilke imza atan Lenovo tüm teknoloji meraklılarının ağzını açık bırakacak bir dizüstü bilgisayar tanıttı. Bu dizüstü bilgisayar normal kullanımda sıradan bir dizüstü bilgisayardan farklılık göstermezken, ekranı yerinden söküldüğünde tablet bilgisayar olarak kullanılabiliyor.
 
ürünün donanımlarının da, teknolojisi kadar farklı olduğunu söylemeliyiz. öyle ki, ürün dizüstü bilgisayar olarak kullanıldığı zaman, gücünü Intel”in Core 2 Duo işlemcisinden alıyor ve bu işlemciye 128 GB”lık katı hal diski, 4 GB”lık bellek ile Windows 7 işletim sistemi eşlik ediyor. ürünün kapasitif dokunmatik ekranını yerinden çıkartıp tablet pozisyonunda kullanmaya başladığımızda ise sistem bileşenleri olarak, 1 GHz Qualcomm Snapdragon işlemci, 16 GB flaş depolama alanı ve 512 MB sistem belleği görev alıyor. Ayrıca ürün tablet halindeyken işletim sistemi olarak Skylight”ı kullanıyor.

1.3 MP kamera, Bluetooth, HDMI çıkışı ve 3G desteği bulunan Lenovo IdeaPad U1″in fiyatının 1000$ civarında olacağı belirtildi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here