Ana sayfa Haber Ekran Parmak İzi Tarayıcıları Yeterince Güvenli mi ?

Ekran Parmak İzi Tarayıcıları Yeterince Güvenli mi ?

0

Ekran parmak izi tarayıcıları, telefon üreticilerinin büyük çerçevelerle uğraşmalarına ve uçtan uca kadar uzanan bir ekrana sahip, gerçekten heyecan verici telefonlar yaratmalarına izin verdi.

Ekran Parmak İzi Tarayıcı Detayları

Söylemeye gerek yok. Bu yeni teknolojiyi bu yıl ilk kez Huawei Mate 20 Pro ile denemek çok daha keyifli görünüyor. Bir süre sonra OnePlus, son birkaç haftadır günlük sürücü olarak kullanılan en yeni OnePlus 6T modelinde ekran parmak izi tarayıcısı da kullanılmaya müsait.

Ekran parmak izi taramak biraz daha zor gibi görünüyor. Basit bir örnek vermek gerekirse; OnePlus 6T’de, ekran parmak izi çoğu zaman telefonun kilidini açıyor. Ancak tüm dikkatinizi telefona odaklamanız ve sensöre tam olarak doğru noktadan dokunmanız gerekiyor.

Ekran içi parmak izi tarayıcılarından özelliklea rahatsızlık duyulan zamanlar: çok sık, o noktaya tam olarak vuramadığınız zamanlar ya da sensöre yeterince kuvvet uygulamadığınız zamanlar.

Bazen, 3 veya daha fazla kez denersiniz. Bazen hiçbir şey yardımcı olmaz ve işe de yaramaz. Bu nedenle de kodunuzu girmeniz gerekir. Bu kilidi her açmaya çalıştığınızda gerçekleşmez, ama kesinlikle her gün oluyor diyebiliriz.

Dünyanın en büyük telefon üreticisi olan Samsung’un, 2019 yılının başlarında ortaya çıkan en yeni Galaxy S10 amiral gemisi serisinde, ultra-sonik teknolojiye dayanan yepyeni bir ekran parmak izi tarayıcısı kullanması bekleniyor.

Ekrandaki parmak izlerinin çığır açan yenilikleri hepimizin başını döndürecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here