Ana sayfa Haber Ekran-altı parmak izi okuyucusuyla OnePlus 6, Mart ayında gelebilir!

Ekran-altı parmak izi okuyucusuyla OnePlus 6, Mart ayında gelebilir!

0

Kasım ayında OnePlus 5T tanıtılmasına rağmen daha şimdiden sonraki modelin söylentileri ortalıkta dolanmaya başladı. Bugün çin’den paylaşılan bir rapora göre firmanın yeni akıllı telefonu Mart ayının ortalarında tanıtılacak ve ekranının altına yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucusuna sahip olacak.

2017’ye kadar ve hala bu teknoloji üzerinde çalışmaya devam eden Samsung, içinde olduğumuz yılın amiral gemisi modellerinde teknolojiyi çalışır hale getirememiş ve cihazların en çok tartışma yaratan özelliği olan yanlış konumlandırılmış parmak izi okuyucularını ortaya çıkartmıştı. Firmanın yeni amiral gemisi modellerinin ortaya çıkan tasarım görsellerini dikkate alırsak ve bunlarda doğruluk payı yüksekse, parmak izi okuyucu yine cihazların arka tarafında fakat bu sefer “daha doğru” konumlandırılmış olarak gelecek. 

Durumla ilgili olarak, yaklaşık iki hafta önce giriş aygıtlarının büyük firması Synaptics, ekran altına yerleştirilebilecek bir parmak izi okuyucu tanıtmıştı. Clear ID FS9500 kod adlı ürünün üretim hattına girmiş olduğu bile belirtilmişti ancak hala elimizde bu ürünün kullanıldığı bir cihaza dair ipucu bulunmuyor. 

Mart ayı her ne kadar uzak görünse de göz açıp kapayana kadar geçebilecek olan bu sürenin ardından belki de gerçekten ekran altında parmak izi okuyucuya sahip cihazlar görebiliriz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here