Ana sayfa Blog Eğitimhane Nedir?

Eğitimhane Nedir?

0
egitimhane.com

Eğitimhane eğitim konusunda her sınıfın farklı kategorilerde dosya paylaşımı ve indirilmesine yönelik sistemi bulunan ve okula yardımcı olarak tasarlanmış bir uygulamadır. Birbirinden farklı ve yaratıcı etkinlikleri sayesinde öğretmenlerin de sıklıkla kullandığı bir sistem haline gelmiştir. Kendisine “Eğitim Yuvası” adı verilen site uzun yıllardır varlığını korumaktadır.

eğitimhane

Eğitimhaneye Nasıl Üye Olunur?

Eğitimhaneye üye olmak için egitimhane.com adresine girmek gerekmektedir. ana ekranda üye ol butonunu tıkladıktan sonra karşınıza hakkınızda doldurmanız gerekecek sorular çıkacaktır. Bu sorulara doğru cevap vererek üye olma işlemi yapılmaktadır.

Öncelikli olarak bir üye adı oluşturulması istenir. Üye adınız, e-posta adresi girildikten sonra bir şifre oluşturmanız istenir. Şifreyi tekrarlayarak yanlış girilme olasılığını da ortadan kaldırmış olmaktasınız. Kaçıncı sınıf olduğunuzu belirtmeniz halinde size özel olarak ekranda o sınıfla ilgili bildirimlere ağırlık verilecektir. Bulunduğunuz ili de belirtmeniz kayıt aşamasında istenen bilgiler arasında yer almaktadır. Bütün bilgilere doğru cevap verdikten sonra en aşağıda yer alan üye ol butonuna tıklamanız halinde belirtmiş olduğunuz e posta adresine aktivasyon kodu gönderilecektir.

E postanızı açtığınız zaman gelen aktivasyon koduna tıkladığınızda sistem sizi tekrar eğitimhane sayfasına yönlendirecektir. Böylece üyelik kaydınız başarı ile gerçekleşmiş olacaktır. Eğer e posta adresi ile aktivasyonu doğrulamazsanız, sisteme üye olursunuz fakat bir ay gibi bir sürenin sonunda hesabınız kapatılır. Bu nedenle aktivasyonu anında oluşturmakta fayda vardır.

Eğitimhane 1. , 2. , 3. ve 4. Sınıflar

Eğitimhane sitesi hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin ilgi ve merakla takip ettikleri bir eğitim sitesidir. İçeriğinde 1. , 2. , 3. Ve 4. sınıflara ait her derse uygun şekilde planlanmış der içi etkinlikleri yer almaktadır. Sınıf sınıf ayrılması dersin müfredat içeriklerine uygun olarak planlanmasından kaynaklıdır. Öğretmenler ders içinde yapacakları etkinlikleri buradan almak ve indirmek için bu siteye üye olmaktadırlar. Öğrenciler ise, derslere ek kaynak olarak evlerde etkinliklerini yapabilmek amacıyla ve yazılılara hazırlanabilmek amacıyla sisteme üyelik yapıyorlar. Hem yazılılara hazırlık hem de derslerin konusunun pekiştirilmesi üzerine tasarlanan ilkokul programlarında müfredata uygun olarak hazırlanan içerikler üretilmektedir. Son derece profesyonel bir sistem anlayışı ile hazırlanan uygulamalar çoğunlukla Word dosyası halinde sistemde bulunur ve bilgisayarlara indirilmesi beklenir.  Her sınıfın kendi içeriğine uygun şartlarda hazırladığı sistemde okuma yazma etkinlikleri, matematik problemleri, sosyal bilgiler etkinlikleri, din bilgileri etkileri yer almaktadır. Öğrencilerin okulda öğrendiklerini pekiştirmelerine yardımcı olacak nitelikte kaynaklar yer almaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here