Ana sayfa İnternet Eğitim, yapay zeka ile dijital ortama taşındı

Eğitim, yapay zeka ile dijital ortama taşındı

0

Dünya çapında yapay zeka uygulaması ile tanınan Brahim Nich Türkiye”nin ilk ve tek ücretsiz sosyal eğitim platformu “sinavo.com”da

Türkiye”nin ilk, tek ve ücretsiz sosyal eğitim platformu SINAVO, lise öğrencilerine vakit geçirmekten en çok keyif aldıkları yer olan sosyal medya üzerinde, içerik ve bilgi sıkıntısı çekmeden, zamanlarını en doğru şekilde kullanarak üniversiteye hazırlanmalarını sağlayan interaktif bir site. Tıpkı popüler sosyal platformlarda olduğu gibi isim, şehir, iletişim bilgileri, fotoğrafa ek olarak okul, dershane gibi eğitim bilgileriyle oluşturulan profil sonrasında Sınavo üyeliği başlıyor. Oluşturulan üyeliğin ardından öğrenciler arkadaş listelerini oluşturaral birbirleri ile interaktif iletişim kuruyor. Sınavo, eğitim, edugame özelliği ile öğrencilere birbirleri ile eğlenme ve rekabet etme, deneme sınavları ile bilgilerini ölçümleme şansı verirken anlık online raporlar ile kendi gelişimlerini takip etme olanağı sunuyor. Dünya çapında yapay zeka uygulaması ile tanınan Brahim Nich”in hazırladığı alt yapı ile öğrenciler müfredat konularında hangi alanda zayıf hangi alanda kuvvetli olduklarını istatistiklerle görebiliyor. Milli Eğitimin tüm müfredatını kapsayan 100.000 sorudan oluşan soru bankası öğrenciler için önemli bir kaynak oluşturuyor.
 

Sınavo sosyal platformda dünyadaki yaygın bir trend olan oyunla öğrenme metodunu ilk kez Türkiye”de ücretsiz olarak uygulamaya sokarken eğlence ile eğitimi dijital ortamda birleştiriyor ve öğrenme motivasyonunu arttırıyor.

Sınavo Türkiye”de farklı alanlardaki internet portallarını takip ederek yatırımları değerlendiren E-Tohum tarafından 2011 yılında 1200 proje arasından en başarılı 15 girişim arasında gösterildi.

Sınavo 2013 yılı içerisinde öğrencileri ve eğitim kurumlarını aynı platforda buluşturmayı amaçlıyor. Sınavo farklı profillerin yanı sıra 2. fazında KPSS, ehliyet, TUS, yabacı dil gibi sınavlarını da bünyesine ekleyecek.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here