Ana sayfa İnternet Efsanevi NBA oyuncusu Muggsy İstanbul”da

Efsanevi NBA oyuncusu Muggsy İstanbul”da

0

ABD dışında 14 ülkede düzenlenen NBA 3X Tour ile sokak basketbolu heyecanını Türkiye”ye taşıdı

İzmir ve Ankara”da gerçekleştirilen turnuvanın bu haftasonu İstanbul”da düzenlenecek son etabına, 1.60 cm”lik boyuyla NBA tarihinin en kısa boylu efsanevi oyuncusu Muggsy Bogues da Avea”nın davetlisi olarak katılacak.
 

Geçtiğimiz yıl NBA ile imzaladığı 3 yıllık işbirliğianlaşmasıyla NBA”in Türkiye Resmi Ortağı olan ve bu kapsamda bir ilke imza atan Avea, yenilikçi ve yaratıcı çalışmalarını basketbol dünyasına da taşıyor. Avea, gerçekleştirdiği işbirliği ile basketbol dünyasının en köklü ve büyük etkinliklerinden NBA 3X Tour”u Türkiye”de 3 ilde birden düzenlenmesini sağladı.

İzmir ve Ankara”da gerçekleştirilen turnuvanın 21-22 Eylül tarihlerinde İstanbul”da düzenlenecek son etabına, 1.60 cm”lik boyuyla NBA tarihinin en kısa boylu efsanevi oyuncusu Muggsy Bogues da Avea”nın davetlisi olarak katılacak. İstanbul Caddebostan sahilinde 127 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek turnuva öncesinde Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk”ün ev sahipliğinde, NBA Türkiye Kıdemli Direktörü Naci Cansun ve NBA”in en kısa boylu efsanevi yıldızı Muggsy Bogues”un katılımıyla bir tanıtım toplantısı yapıldı.
 

Bogues: “Hayal kuran ve inanan başarır”
NBA”in en kısa boylu yıldızı olarak NBA tarihinde efsaneleşen Muggsy Bogues ise ilginç kariyer öyküsü ve toplantıya özel yaptığı bir gösteriyle tanıtım toplantısını renklendirdi.
Muggsy Bogues NBA 3X Tour”un Türkiye”ye de taşınmış olması konusunda şu yorumları yaptı:

“Avea”nın destek ve işbirliğiyle NBA 3X Tour”un Türkiye”ye de taşınmış olması ve Türkiye”deki genç yetenekleri keşfetmek üzere burada olmak heyecan verici. NBA-Avea işbirliğinin Türkiye”deki genç oyuncu ve yeteneklerin kendilerini göstermeleri için önemli ve yararlı olduğuna inanıyorum. Bu spor için kısa olan boyum, benim için bir motivasyon kaynağı olurken; basketbol oynamak da benim için bir meydan okumaydı. Başarabileceğime inanarak ve çalışarak hayallerimi gerçekleştirdim. Hayal kuran ve inanan herkesin de bunu başarabileceğine inanıyorum. Avea”nın bu mesajın daha geniş kitlelere yayılmasına sağladığı destekten dolayı da çok mutluyum. Hangi ülkeden olursa olsun; genç yeteneklerin inanarak ve çalışarak aramıza girebileceklerini ve tıpkı Türkiye”yi NBA”de çok iyi temsil eden Türk oyuncular gibi başarılı olabileceklerini düşünüyorum”
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here