Ana sayfa Makale Editörün Seçimi Yazıcılar

Editörün Seçimi Yazıcılar

Paranın satın alabileceği bu yılın en iyi yazıcılarını dikkatinize sunmak için kısa bir liste oluşturduk.

0

Yazı, fotoğraflar ya da müzik, hayatımızın büyük bir parçasını oluşturuyor ve bunların hepsi de dijitalleşmeden nasibini son derece almış durumdalar. Her şeyin bu kadar “0” ve “1”lerden ibaret olduğu bir dünyada yine de hayatımızda bazı şeylere fiziksel olarak gerek duyuyor ve bunları istiyoruz. Örneğin müziğin o eski dinleme ritüelini yeniden doya doya yaşamamız için tekrar moda olan plaklar gibi. Günümüzde artık her şey çok çabuk tüketilir oldu. İnsanlar belki de biraz yavaşlamak ve farkına varmak istiyorlar. Her şeyin dijitalleştiği bir ortamda bazı şeyleri hala madde olarak görmek bizleri mutlu ediyor ya da gerçekten işimiz veya hobilerimiz için bu fiziksel “ madde” lere gereksinim duyuyoruz.  Keza bir kağıt parçası ya da bir cd veya bir fotoğraf ya da fotoğraf makinesi. Bu kapsamda düşünürsek yazıcılar da hayatımızın vazgeçilmezleri arasında diyebiliriz. Her bir ihtiyacımıza yönelik bir yazıcı var desek yalan söylemiş olmayız. Kimi yazıcılar fotoğraf baskısı üzerine uzmanlaşmışken, kimileri ofis kullanımına uygun olarak çok hızlı baskı işlemi gerçekleştirebiliyorlar. Bir de hepsi bir arada (all in one) yazıcılar var. Dilerseniz 2018’ in her kategoriden en iyi yazıcılarını tek tek ele alalım.

 

Fotoğraf yazıcısı

 Epson Sure Color SC-P400

 

Fiyatı: 5.483 TL

 Epson Sure Color P400 modeli son derece kaliteli ve mükemmel baskıları bizlere uygun sayabileceğimiz bir fiyata sunuyor. Bir yazıcı için çok fazla para harcamak istemeyen fotoğrafçıları oldukça tatmin edecek olan bir ürün. Biliyorsunuz fotoğrafçılık oldukça pahalı bir hobi. Güzel bir kamera almak için bir ton para ayırırsınız. Fotoğraflarınızın kaliteli bir çıktısı için de iyi bir yazıcı ister, bu durumda Epson Sure Color p400 sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. 8 kartuşlu bu fotoğraf yazıcısının baskılarında renklerin doğruluk ve doygunluk kalitesi çok iyi. Epson P400 13×19 inçlik kağıt ebatlarına kadar çıktı verebiliyor. Bu ebatlarda bir baskının birkaç dakika sürdüğünü de belirtelim. Yalnız sonuçlardan çok memnun kalacaksınız. P400’ ün performansı giriş seviyesi bir yazıcının üzerinde.

Hepsi-bir-arada ofis yazıcısı

 Canon Maxify MB2750

Fiyatı: 1,350 TL

 

Ev ve ofis kullanımı için tasarlanmış olan hepsi-bir-arada Canon MB2750 ile tarama, fotokopi, faks ve baskı işlemlerinin tamamını yerine getirebiliyorsunuz. Bulut entegrasyonu ve mobil baskı gibi farklı işlevlere sahip olan Bitmeyen Kartuş sistemli Canon Maxify MB2750’nin 500 sayfalık kağıt kapasitesi var. 500 yapraklık geniş kağıt girişi ve 50 sayfalık otomatik belge besleyicisine sahip olan cihaz, sürtünmeye dayanıklı mürekkepler ile koyu siyahlara, parlak renklere ve canlı metinlere sahip muhteşem baskılar sunuyor. Bu yüksek kaliteyi sunarken aynı zamanda hız konusunda da iyi. Siyah beyaz 24 ipm, renkli 15,5 ipm baskı hızına ulaşıyor. Cihazın açılmasının ardından siyah beyaz ilk baskıyı verme süresi 6 saniye. Yalnız 0,2 kWh değerinde son derece düşük enerji tüketiminin yanı sıra Bitmeyen Kartuşlu Canon Maxify MB2750 için ekonomi ön planda. Mürekkep verimliliği ile dikkatleri üzerine çeken cihaz 1200 sayfa siyah beyaz, 900 sayfa renkli baskı verimliliğine sahip. Düz A4’ten çift taraflı kimlik fotokopisi, fotoğraf kağıdı, zarflar, etiketler ve çift taraflı baskı alabilme işlevleri ile baskı işlemlerinde mükemmel sonuçlar sunuyor. Geliştirilmiş ara birimi ve 7,5 santimetre hassas TFT renkli dokunmatik ekranı ile tarama, faks, fotokopi ve baskı işlemlerinin tamamını son derece rahat bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz.

Lazer yazıcı

 Brother HL-L2376DW  

 

Fiyatı: 1,616 TL

 

Güvenilir ve kompakt mono lazer yazıcı Brother HL-L2370DW, küçük veya orta ölçekli ofislerin ihtiyacı olan sağlam işlevselliği sağlıyor. Dakikada 34 sayfaya kadar sınıfında lider baskı hızı ve otomatik çift taraflı baskı özelliği ile işyerindeki verimliliği arttırıyor. Dahili kablolu, kablosuz ve USB arabirimleri dahil çok yönlü seçeneklerle bağlantı kurmaya ve mobil aygıtlardan kablosuz olarak yazdırmaya olanak sağlıyor. 250 sayfa kapasiteli kağıt çekmecesi, sürekli kağıt doldurma derdinden kurtularak vaktinizi daha verimli kullanmanızı sağlar. Manuel kağıt besleme yuvası, profesyonel görünümlü belgeler oluşturmanıza yardımcı olmak amacıyla zarf gibi farklı kağıt çeşidi ve boyutları için esnek kağıt kullanımı sunuyor.

Taşınabilir fotoğraf yazıcısı

 HP Sprocket

Fiyatı: 479 TL

 Hp Sprocket’ in kullanımı çok kolay ve ufak boyutları sayesinde yanınızda bir yazıcı taşıdığınızı unutabiliyorsunuz. Akıllı telefonunuzdan devamlı fotoğraf çeken ve bu anlarınızı fiziksel bir anı olarak saklamak isteyen biriyseniz, 479 TL fiyat etiketine sahip HP Sprocket sizin için uygun bir seçenek olacaktır. Cihazı kullanmak için bir akıllı telefonla bluetooth üzerinden eşleşme sağlamanız gerekiyor. Bu ufak yazıcı “Zink” adında mürekkepsiz bir yazma sistemi kullanıyor. Yazıcının kağıdı ısıyla etkileşime giriyor ve bu sayede kağıt üzerinde renkler oluşuyor. Ne mutlu ki yanınızda mürekkep taşımak zorunda değilsiniz.

Ekonomik yazıcı

 

Canon PIXMA E484

 Fiyatı: 357 TL

 Uygun maliyetli mürekkepleri daha az kullanmak için buluta bağlanıp, daha çok baskı alabilirsiniz. Yazıcı, fotokopi, tarama ve faks özelliklerinin yanı sıra akıllı telefonlar ve tabletler dahil olmak üzere birden fazla cihaz arasında işlevleri paylaşabilme olanağıyla evde kullanım için ideal bir seçenek. 4800 dpi çözünürlük ve etkileyici ayrıntı seviyeleriyle 8,8 ipm (mono) ve 4,4 ipm (renkli) hızlı ve yüksek kaliteli baskı deneyiminin


Bu yazı, Newtech dergisinin Ekim ayı sayısından alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here