Ana sayfa Haber EA Motive Studios tarafından yeni bir oyun geliştiriliyor!

EA Motive Studios tarafından yeni bir oyun geliştiriliyor!

0

EA cephesinde şu an birçok yeni oyun geliştiriliyor. Bizleri en çok heyecanlandıran yeni oyunlar ise BioWare tarafından geliştirilen Anthem ve Motive Studios tarafından geliştirilen yeni aksiyon oyunu. EA Motive Studios tarafından geliştirilen bu oyun hakkında dilerseniz küçük bilgiler verelim size. Bu oyunun geliştirilme ekibinin başında Jade Raymond duruyor ve sadece bu sebepten ötürü bile oyun için heyecanlanabilirsiniz. çünkü Jade Raymond daha önceden Far Cry, Assassin”s Creed ve Splinter Cell serisi ile çıkmıştı. Yani evet, Jade Raymond eski bir Ubisoft çalışanı. EA Motive Studios ise bugüne kadar sadece tek bir oyun yaptı, o da Star Wars Battlefront II.

EA ise Motive Studios tarafından geliştirilen yeni oyununun çıkış tarihi hakkında yeni açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamalara göre bu oyun 2021 ile 2022 finansal yılı arasında çıkışını gerçekleştirecek. Yani, bizlerin kullandığı takvime göre bu tarih Nisan 2020 ile Mart 2022 arasında bir zamana denk geliyor. Yani evet, bu oyunun çıkmasına bayağı bir zaman var. Hatta bu oyun muhtemelen şimdiki konsol neslini kapatıp, yeni nesli başlatacak olan bir oyun bile olabilir. Ayrıca bu oyunun bir seri olarak da geliştirildiğini söylemekte fayda var. Yani, bu aksiyon oyunu tek bir oyun olmayacak ve bir serinin temelini atacak.

İşin ilginç yanı ise EA cephesinin mali işleri tarafında çünkü yapılan açıklamalara göre EA, kaynaklarının %75 kadarını bilinen serileri için kullanıyor. Geriye kalan %25″lik kısım ise Anthem veya EA Motive Studios ekibinin henüz duyurulmamış aksiyon oyunu için kullanılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here