Ana sayfa Haber EA, kendileri için oyun geliştiren Respawn Entertainment”i satın aldı!

EA, kendileri için oyun geliştiren Respawn Entertainment”i satın aldı!

0

Electronic Arts, Amerikan menşei stüdyoyu satın aldığını duyurdu. Yani Respawn Entertainment, artık tamamıyla Electronic Arts için oyun geliştirecek. Bu duyuru ile bağlantılı olarak da geliştirilmekte olan yeni Titanfall oyunu, üçüncü kişi bakış açısından oynanacak bir Star Wars oyunu ve şimdilik adı konulmamış bir VR oyunu da duyuruldu. Yeni Titanfall oyunu ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyorken, Star Wars oyunu ise God of War III oyununun da yönetmenliğini yapmış olan Stig Asmussen tarafından yönetilecek. 

öte yandan, her ne kadar Electronic Arts tarafından satın alınmış olsa da, 2022 yılına kadar kontrolü elinde tutacak olan Respawn Entertainment stüdyosundan Vince Zampella, işten çıkartmaların veya kuruluş ile ilgili büyük değişikliklerin yaşanmayacağını ve halihazırdaki projelerin de planlandığı gibi devam edeceğini belirtti.

Son olarak, Electronic Arts, Amerikan menşei stüdyoya, stüdyo çalışanları için önümüzdeki dört yıl için $164 milyon dolar miktarındaki uzun dönem kaynak ile birlikte $151 milyon dolarlık bir ön ödeme yapacak. Buna ek olarak, eğer stüdyo ve projeleri performans açısından önemli bir aşamaya gelirse de ek olarak $140 milyon dolar miktarında bir ödeme de yapılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here