Ana sayfa Oyun EA, 2011’in ilk büyük oyununu sunar

EA, 2011’in ilk büyük oyununu sunar

0

Dead Space 2 bugün Avrupa’da satışa sunuldu

Bir Electronic Arts Inc. stüdyosu olan Visceral Games”in merakla beklenen korku oyunu Dead Space 2 bugün Avrupa”da satışa sunuldu. Merakla beklenen bu devam oyunu, New York Times”tan Seth Schiesel tarafından 2011″in en iyi oyunlarından biri olarak gösterilmiş, Official Xbox Magazine, Playstation: The Official Magazine ve Game Informer”ın da aralarında bulunduğu önemli basın organlarından 25″in üzerinde 90+ not elde etmişti.

PlayStation: The Official Magazine oyun için “”Dead Space 2″ orijinalini her yönden geride bırakıyor” derken, IGN oyunu “yeni altın standart”, Game Informer ise “inanılmaz bir devam oyunu, ilkinden daha korkunç ve daha heyecan verici” olarak nitelemişti.

Visceral Games ayrıca tek kişilik oyuna iki yeni bölüm ekleyerek Dead Space 2 hikayesini daha da derinleştirecek yeni dijital indirilebilir paket olan Dead Space 2: Severed”i de duyurdu. Dead Space 2: Severed”de 2009″un ödüllü oyunu Dead Space Extraction”dan tanıdığınız iki ana karakter, Gabe Weller ve Lexine Murdock geri dönüyor. Dead Space 2: Severed”de Weller ve Lexine”in hikayesi Isaac”in Dead Space 2″deki tüyler ürpertici macerasıyla paralel olarak gelişecek ve oyuncular Gabe Weller”i yönetebilecekler. Sprawl Güvenlik Görevlisi olarak çalışan Weller Necromorph”lara karşı kendi savaşını vererek Lexine ile birlikte kurtulmaya uğraşacak. Dead Space 2: Severed yakında Xbox LIVE  Marketplace ve PlayStation Network üzerinden satışa sunulacak.
 

 

 

Dead Space 2 aksiyon, korku ve dehşetin sınırlarını zorluyor. Kahramanımız Isaac Clark, Satürn”ün aylarından birine demir atmış dev şehirde gizemli biçimde uyanıyor ve kendisini bir kez daha amansız bir Necromorph salgının tam ortasında buluyor. ölmeyen yaratıkların çığlıkları ve yankılanan seslerin rahatsız edici gürültüsüyle sarılmış olan Isaac, The Sprawl”da yolunu bulmaya çalışacak. Dead Space 2 derin uzayın psikolojik gerilimini yeni bir seviyeye çıkaran, gerçek anlamda ürkütücü bir deneyim sunarak dünyanın dört bir yanındaki eleştirmenlerden tam not almayı başardı.
 

 Oyuncular artık iPhone, iPad ve iPod touch için Dead Space ile Dead Space 2″nin korku dolu hikayesinde meydana gelen olayları diledikleri yerde yaşayabilecekler. çalışmalarını Visceral Games”e yakın biçimde sürdüren EA Mobil geliştirme stüdyosu IronMonkey Studios, iOS oyuncuları için benzersiz bir hikaye ve oyun deneyimi yarattı. Tamamen seslendirilmiş stereo müziklere, orkestra kayıtlarına ve ses efektlerine sahip olan oyunda oyuncular karanlık koridorlardaki her bir ayak sesini duyacak ve tehlikeye doğru ilerledikçe heyecanın arttığını hissedebilecekler. Bol efekt ve atmosferik aydınlatma içeren son teknoloji ürünü görseller sayesinde Dead Space, konsol deneyiminin sinematik korkusunu iOS platformlarına taşıyacak.
 

 Dead Space 2, oyuncuların oyundaki tüm online özelliklere erişmesini sağlayan tek kullanımlık Online Şifre kodu ile birlikte geliyor.
 

Dead Space 2 PlayStation3 bilgisayar eğlence sistemi, Xbox 360 video oyun ve eğlence sistemi ve PC platformları için bugün itibariyle Avrupa”da oyuncularla buluşacak. PlayStation 3 için Dead Space 2 Limited Edition versiyonunda Dead Space efsanesinin öncesini anlatan Dead Space Extraction da, PlayStation Move hareket kumandası destekli olarak bulunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here