Ana sayfa Haber E-Ticaret”te 2016″da neler oldu neler satın aldı ve neler popülerdi?

E-Ticaret”te 2016″da neler oldu neler satın aldı ve neler popülerdi?

0

Türkiye’deki 2016 online alışveriş tercihlerini Sahibinden.com haritalandırdı. Geçen sene internetten alışverişte teknoloji ürünleri ön plana çıkarken akıllı telefonlar ilk sırada yer aldı. 2016 boyunca internet üzerinden en çok satın alınan ürünlerde bebek bezi ve el halteri (dambıl) gibi ürünlerin ilk 10 içine girmesi dikkat çekti.

Hepsiburada platformunun 2016 verilerine göre, Türkiye’deki kullanıcılar, internet üzerinden en çok teknoloji ürünü satın alırken bu ürünler arasında ilk sıraya akıllı telefonlar ve cep telefonu aksesuarları yerleşti.

Hepsiburada”nın 2016 yılı satışları analizi; Türk halkının 2016″da sağlıklı yaşam için spor trendini eve taşıdığını gösterdi. Erkekler en çok “el halteri” siparişi verirken kadınlar en çok satın aldıkları on ürünün sekizinde pilates ile ilgili ürünleri tercih etti. Ayrıca 2016″da Ebru Şallı”nın pilates dvd”si film kategorisinde en çok satılan ürün oldu.Hepsiburada”nın analiz ettiği veriler içinde ilginç bir sonuç da moda kategorisinden geldi. Daha çok kadınların ilgi gösterdiği moda ürünlerinde 2016″da erkekler kadınlardan daha fazla alışveriş yaptı. Erkekler moda ve kişisel bakım ürünlerinde en çok “kol saati” ve “göbek korsesi” satın alırken kadınlar en çok; “saç düzleştirici”, epilasyon cihazları ile göğüs dikleştirici bantlara rağbet gösteriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here