Ana sayfa İnternet E-postanızın ‘spam’ olmaması için 7 etkili ipucu

E-postanızın ‘spam’ olmaması için 7 etkili ipucu

0

Türkiye en çok spam e-posta gönderen ülkeler sıralamasında ilk 10″daki yerini uzun yıllardır koruyor

Apsis Türkiye ülke Müdürü Turgut Taneli, alınabilecek önlemlerle toplu olarak gönderilen e-postaların spam olarak işaretlenmesinin ve okunmadan silinmesinin önüne geçilebileceğini belirterek, ipuçları verdi.
 

Araştırmalara göre, Türkiye uzun yıllardır en çok spam e-posta gönderen ülkeler sıralamasında ilk 10″da yer alıyor. Online pazarlamanın en eski ve en çok kullanılan yöntemlerinden biri olan e-posta pazarlama, doğru şekilde kullanıldığında oldukça etkili sonuçlar alınmasına yardımcı olurken, sıkça yapılan hatalar, e-postaların spam olarak işaretlenmesine ve okunmadan silinmesine neden oluyor.

 

 

Toplu olarak gönderilen e-postalardan sonra mutlaka kurumsal bir E-posta Servis Sağlayıcı (ESS) ile çalışılmasını öneren Taneli, mesajlarının okunmadan çöpe gitmesini engellemek isteyenler için 7 basit ipucunu şöyle sıraladı:
 

1. Sadece görsellerden oluşan e-postalar göndermeyin: Gönderilen e-postanın içeriğinde mutlaka metin bulunmasına dikkat edin. Sadece imajlardan oluşan bir e-postanın spam olarak algılanma olasılığı çok yüksektir.
 

2. Konu satırını kısa tutun: E-postanın “subject” olarak da adlandırılan konu satırının 40 karakterden fazla olmaması, okunurluğu önemli oranda artırır.
 

3. “Abonelikten ayrıl” seçeneğini görünür yapın: Gönderimler düzenli olarak yapılıyorsa, “Abonelikten ayrıl” seçeneğinin “Spam” olarak etiketleme seçeneğinden daha görünür olmasına özen gösterin.
 

4. Görselin büyüklüğüne dikkat edin: Mesajınızın içeriğinde görsel yer alıyorsa, boyutunun 150-200 KB”yi geçmemesine dikkat edin. Büyük boyutlu görseller, mesajın e-posta sunucuları tarafından otomatikman “spam” olarak işaretlenebilir.
 

5. Bilinen yazı tiplerini kullanın: Metinlerde, genel kabul görmüş, endüstri standardı halini almış yazı tiplerini (font) kullanın.
 

6. Ekli dosya göndermeyin: Mesajınızı e-postanın gövdesinde vermeye, ekli dosya göndermemeye özen gösterin. Ekinde dosya bulunan e-postaların hem boyutu artar hem de spam olarak işaretlenme olasılıkları yükselir.
 

7. Sadeliği tercih edin: E-postanın arka planının tek ve mümkün olduğunca sade bir renkten oluşması okunurluğu artıracaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here