Ana sayfa Haber E-postanızın güvenliğini nasıl sağlarsınız?

E-postanızın güvenliğini nasıl sağlarsınız?

0

E-postanızın güvenliğini nasıl sağlarsınız?

 Hotmail ya da Outlook  kullanıcıların e-posta güvenliklerini arttırabilecekleri bir ayar mevcut. Bu ayarın adı S/MIM ve  e-postalarının ayarlar bölümünden bu ayarı açarak güvenlik sistemlerini güçlendirebiliyorlar.

S/MIM güvenliğinizi nasıl sağlıyor?

Email kayıtları özel bir şirketin database’inden ya da kamu kayıtlarından elde ediliyor. S/MIME ayarlarınızda açtığınız taktirde emailiniz dijital imzaya sahip oluyor.

Hotmail S/MIME ayarını açık tutmak ne işe yarar?

Outlook ya da Hotmaill hesapınızın ayarlar kısmında yer alan bu seçeneği açık duruma getirdiğiniz taktirde almış olduğunuz maillerin gerçek sahiplerinden gelip gelmediğini anlayabilirsiniz.

S/MIME çalışma prensibi dijital imzaya sahip olan e-maillerin kullanıcılarını kayıt altında tutarak olası bilgi casuslarının gerçek mail kullanıcısı olmadıklarını önceden farkederek onları engellemek.

 

E-maillerimiz banka hesaplarımızın öğrenilebileceği bilgileride barındırıyor. Bu nedenle şifrelerimiz kolaylıkla edinilebilir. S/MIME ayarı ile aldığınız maillerin bilgi casusları tarfından  mı yoksa arkadaşlarınız tarafından mı gönderildiğini anlayabilrisiniz.

Banka hesap bilgilerimizin güvenliği dikkat edilmesi gereken bir konu olması bakımından S/MIME ayarlarının açık olmasının önemini belirtelim. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here