Ana sayfa İnternet E-posta kutunuzda neler oluyor?

E-posta kutunuzda neler oluyor?

0

Xerox, Microsoft Outlook hesabındaki e-postaları farklı parametrelerle analiz eden “Business of Your Brain” isimli ücretsiz bir uygulama çıkardı

En çok kimden e-posta alıyor ve gönderiyorsunuz, en çok kiminle toplantı yapıyorsunuz, e-postalarınız hangi günlerde daha çok geliyor, en çok kim size ekli ve yüklü dosyalar gönderiyor, kimlerin e-postalarını okumadan siliyorsunuz? Xerox, asıl işine odaklanmak ve zamanı doğru yönetmek isteyenlere bu uygulamayı öneriyor.
Business of Your Brain
Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox”un geliştirdiği “Business of Your Brain” uygulaması, Microsoft Outlook”da bulunan e-postaları ve ajanda hatırlatmalarını analiz ederek zamanınızı nasıl kullandığınızı ve çalışma verimliliğinizin nasıl etkilendiğini gösteriyor. Masaüstüne ücretsiz indirilebilen uygulama, e-posta kutusundaki ilgi çekici verileri ortaya çıkarıyor. Xerox”un bu bilgilendirici ve eğlenceli uygulaması ücretsiz olarak http://www.BusinessofYourBrain.com sitesinden indirilebiliyor. Xerox bu uygulamayı, asıl işine odaklanmak, zamanı doğru kullanmak ve verimliliğini artırmak isteyenlere öneriyor.
Business of Your Brain

“Business of Your Brain” uygulaması, interaktif kroki üzerinden kullanıcının e-posta kutusundaki faaaliyetlerini analiz ediyor. Kullanıcının isteğine bağlı olarak günlük, haftalık ya da aylık olarak, “Faaliyet, Kişiler, Etkinlikler ve Kelimeler” adlı 4 ana başlık altında gerçekleştirilen analizler şu alt verileri içeriyor:
 

Faaliyet: Kullanıcıların e-posta kullanım biçimlerine dair istatistikler veren bu başlık altında; hangi günlerde kaç tane e-posta gönderdiğiniz/aldığınız, haftanın günlerine göre e-posta kullanım oranlarınız, hangi kelimelerin daha sık kullanıldığı, gereğinden fazla büyük (300 kelimeden fazla olan) e-postaların ve kısa e-postaların sayısı, en çok kullanılan e-posta konusu gibi bilgiler yer alıyor.
 

Kişiler: Bu başlık altında değerlendirmesi yapılan 10 konu bulunuyor:
• Ekli e-postalar: En çok ekli e-posta gönderen kişiler belirleniyor.
• En çok yok sayılan: Business of Your Brain, gönderdiği e-postaları okumadan silmekten en çok hoşlandığınız kişileri söylüyor.
• Toplantı arkadaşı: Bu özellik ile en çok kiminle toplantı yaptığınızı ve en çok toplantı davet e-postası gönderen kişiyi bulabiliyorsunuz.
• En hızlı panik olan: Business of Your Brain uygulamasının yaptığı analiz sayesinde, en çok kim “çok acil” uyarısıyla e-posta atıyor öğrenebiliyorsunuz.
• Otomatik e-posta: Bir insandan değil, bir sunucudan gelen otomatik ya da spam e-postaların istatistiğini çıkarabiliyorsunuz.
• Kısa ve sevimli: Kısa ve teşekkür içeren e-postaları kimlerin attığını da bu uygulama sayesinde öğrenebiliyorsunuz.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here