Ana sayfa İnternet E-posta 2.0 geliyor

E-posta 2.0 geliyor

0

Hergün kullandığımız e-posta teknolojisi değişiyor.

E-posta internetin vazgeçilmez araçları arasında yer alıyor. Ancak internet ile birlikte e-posta da değişiyor.

İnternet teknolojileri alanında çalışan mühendisler, daha net olmak gerekirse INET mühendisleri Web 2.0’a geçiş esnasında e-posta’nın gerilediğini söylüyor. Bu gerileme kullanım yaygınlığı gerilemesi değil, zararlı yazılımları engelleyen sistemlerin e-postaları neredeyse sadece metin olarak bırakması oluyor.

Spam filtreleri yüzde 98 başarı oranı yakalasa da yüzde 2’lik spam e-postanın içerdiği zararlı yazılımlar ve dolandırıcılıklar, e-postanın gerçek potansiyeliyle kullanılmasını engelliyor. örneğin bankadan gelen e-postaya güvenle tıklayıp faturayı site bile açmadan ödeyebilmek…

Mühendislere göre sosyal ağlar e-postanın alternatifi değil. Kişinin çevresi genişledikçe, e-posta ile aynı tehlikeler baş gösteriyor. Kaldı ki e-postada da herkes tanıdıklarına güveniyor.
 

İşte E-posta 2.0’ı planlayan mühendisler de bu güven meselesine odaklanan teknolojiler geliştiriyor. çünkü Ip filtreleme, IPv6 ile eklenen IP adresleri ile uzun vadede işe yaramaz hale geliyor. E-postada yollayanın gerçekten yazan kişi olduğunu garanti edecek bir sistem bunun parçası oluyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here