Ana sayfa Haber E-Güven”den Elektronik imza güvenliği

E-Güven”den Elektronik imza güvenliği

0

E-GüVEN, MoBizz ile mobil iş süreçlerine elektronik imza güvenliği getiriyor!

Elektronik imza uygulamalarının Türkiye”de öncülüğünü yapan E-GüVEN, başta üst düzey yöneticiler ve saha satış ekipleri olmak sürekli seyahat eden herkese yeni bir hizmet sunuyor! MoBizz uygulaması sayesinde Blackberry cep telefonları ve Windows mobil cihazlar elektronik imza ile tanışıyor!
Türkiye”nin ilk Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcısı (ESHS) olan E-GüVEN, inovatif uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek elektronik imzayı Blackberry cep telefonlarına ve Windows mobil cihazlara entegre ediyor. E-GüVEN tarafından geliştirilen MoBizz uygulaması sayesinde sürekli seyahat eden yöneticiler ve saha satış ekipleri başta olmak üzere dileyen herkes ofis dışında olduğu zamanlarda bile iş süreçlerinin güvenliğini koruma altına alıyor.

GSM operatörlerinden bağımsız olarak geliştirilen MoBizz, sözleşme ve benzeri evrak imzalama, stok kontrolü ve sipariş onayı gibi ıslak imza gerektiren pek çok önemli işlemin mobil cihazlar üzerinden yapılmasına olanak sağlıyor. MoBizz uygulamasını mobil iş süreçlerine dahil etmek isteyenlerin 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu”nda belirtilen güvenlik standartlarına uygun bir Micro SD kartı, üzerinde Nitelikli Elektronik Sertifika ile birlikte E-GüVEN”den sağlamaları yeterli oluyor. 2GB”lik bir bellek kapasitesine sahip olan bu kartlar mobil cihazlar üzerinden e-posta veya diğer belgelerin elektronik olarak imzalanmasına imkân tanıdığı gibi bellek kartı olarak da kullanılabiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here