Ana sayfa Donanım E-Devlet nedir?

E-Devlet nedir?

0

E-Devlet, vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulması demektir. Bu sayede, devlet hizmetlerinin vatandaşa en kolay ve en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırılması hedeflenmektedir. Bürokratik ve klasik devlet kavramının yerini almaya başlayan e-devlet anlayışı ile, her kurumun ve her bireyin bilgi ve iletişim teknolojileri ile devlet kurumlarına ve kurumlarca sunulan hizmetlere kolayca erişmesi hedeflenmektedir.

 

E- devlete nasıl gireceğim? Şifremi Nasıl Kullanacağım?

 

www.turkiye.gov.tr sitesinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

Şifreyi Nereden Alabilirim?

 

Şifreyi, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi (nüfus cüzdanı, ehliyet, evlilik cüzdanı, pasaport ) ibraz ederek PTT Merkez Müdürlüklerinden temin edebilirsiniz. Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir.

 

 

 

E-Devlet nedir?

 

 

 

Şifre ile giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirmeniz istenir, bu durumda PTT”den aldığınız şifreyi girmeniz ve ardından da kendinizin belirleyeceği ve belli kriterlerden oluşan (şifre değişikliği sayfasında açıklanan) yeni şifrenizi girmeniz istenir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra yeni şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Şifreyle ilgili ekranda bulunan uyarıları lütfen dikkatlice okuyunuz.

 

Şifre almak kaç lira?

 

Şifreyi 2 lira ödeyerek alabilirsiniz. Şifre için herhangi bir yıllık ücret söz konusu değildir. Her bir şifre için ödenen ücret bir defaya mahsustur.

 

 

Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

 

Sisteme şifre ile ilk defa giriş yapan kullanıcı, güvenlik sebebiyle, otomatik olarak “Şifre Değiştirme” sayfasına yönlendirilir. Kayıt sonrasında sisteme giriş yapmış vatandaşlar dilerse “Kişisel Bilgi ve Ayarlarım” sayfasından şifre değişikliği işlemini gerçekleştirebilir.

 

E-devlet şifremi unuttum, şifremi nasıl öğrenirim?

 

Şifreyi kaybetme, unutma veya çaldırma ve benzeri durumlarda yeni bir şifre için şifre sıfırlama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmak için profilinizde bulunan iletişim bilgilerinden cep telefonu alanını doldurarak kaydetmeniz veya cep telefonunuzu ya da hem cep telefonunuzu hem de e-postanızı e-Devlet Kapısında doğrulamış olmanız gerekmektedir. Bu işlemlerden herhangi birini yapmadığınız takdirde PTT şube ve Merkezlerinden şahsen yeni bir şifre almanız gerekmektedir.

 

 

E-Devlet nedir?

 

 

 

 

E-devlet şifresi hakkında kimden bilgi alabilirim?

 

160 numaralı e-devlet kapısı iletişim merkezinden destek alabilirsiniz. E-devlet nedir? E-devlet şifresi nereden alınır? E-devlet şifresi nereden alacağım? E devlet şifremi nasıl kullanacağım? E-devlet ile neler yapılıyor? E-devlet şifresi ile ne yapacağım? E-devlet ne işime yarayacak? E-devlet şifresi ücretli mi? E-devlet şifresi ne kadar? E-devlet şifresi kaç lira? E-devlet şifresi kaç TL? E-devlet telefon numarası, E-devlet şifresi hakkında kimden bilgi alabilirim?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here