Ana sayfa Donanım Düz yüzeyleri dokunmatik ekrana çeviren Sony Xperia Touch projektör çıktı

Düz yüzeyleri dokunmatik ekrana çeviren Sony Xperia Touch projektör çıktı

0

Sony nihayet Xperia Touch projektörünü 1.699$”a pazara sürdü. Cihaz, bütünüyle fonksiyonel Android ara yüzleri bir masanın, duvarın ya da herhangi düz bir yüzeyin üzerine yansıtabiliyor. Aynı zamanda film izleyebiliyor, ya da oyun da oynayabiliyorsunuz.

Xperia Touch, 23 inç”lik multi-touch Android ara yüzünü güzel performans verecek şekilde yansıtabiliyor. Ya da isterseniz duvara yansıtarak 80 inç boyutunda film izleyebiliyor, video oyunu oynayabiliyorsunuz. Bununla birlikte, sadece 1366 x 768 çözünürlük, 100 lümen parlaklık ve 4.000:1 kontrast oranı mevcut.

Geçtiğimiz yıl Mobile World Congress”te birebir denenen dokunmatik 23 inç”lik projeksiyonun yeni kullanım alanlarında oldukça keyif verici ve kullanışlı olduğu görülmüştü ama, resim kalitesi beklenenin gerisinde kalıyor. özellikle de bu fiyat aralığında bir cihaz için.

Multi-touch (çoklu dokunmatik fonksiyonu) cihaz içerisinde bulunan 60fps”lik bir kamera ve infrared ışık düzenine dayanıyor. Android Nougat üzerinde çalışan cihazda 3GB hafıza, Bluetooth 4.2, 802.11 a/b/g/n/ac Wi-Fi, GPS, NFC, 32GB hafıza, jiroskop ve hızlandırıcı bulunuyor. Firmanın sayfasında belirtilen teknik özellikler arasında bu modelin çipsetiyle ilgili bilgi bulunmuyor fakat, MWC”de 1.6GHz Snapdragon 650 SoC mevcuttu cihaz içerisinde çipset olarak. Aynı zamanda da 13MP”lik bir kamerası var.

Touch özelliği Skype”tan takvim ve çocuklar için oyunlara kadar tüm Android uygulamalarını çalıştırıyor. Elinizi havada tutarak projeksiyonda dairesel bir imleç oluşturabiliyor ve parmak uçlarınızla ekran üzerinde uygulama seçimi yapabiliyorsunuz.

Şu an itibariyle Amazon”un stoğunda kalmayan cihazın yeni partisi yakında çıkacak. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here