Ana sayfa Donanım Dünyanın ilk pigment beyaz mürekkepli grafik yazıcısı: Epson Stylus Prı WT7900

Dünyanın ilk pigment beyaz mürekkepli grafik yazıcısı: Epson Stylus Prı WT7900

0

Epson, Labelexpo fuarında beyaz mürekkeple ambalaj provası ve numune üretim için üstün tutarlılıkta çözümler üreten Stylus Pro WT7900 yazıcısını görücüye çıkardı.

  Ziyaretçilere ayrıca, Epson”un ödüllü teknolojiye sahip olan Epson Stylus Pro 7900, 9900 UV inkjet yazıcılar ve solvent yazıcı olan GS6000″ü de test etme imkanı sunuldu.

Epson Türkiye Prografik Kanal Müdürü çağdaş Sevgen, ambalaj endüstrisinde prova baskı için özel olarak geliştirilip tasarlanan cihazın, Epson”ın geniş formatlı inkjet yazıcılar kategorisine katılan en son model olduğunu belirtiyor.Epson Stylus Pro WT7900″ün, sofistike bir renk yönetimi, kontrolü ve tekrar üretimleri için geniş bir renk yelpazesi sunduğunu anımsatan Sevgen, şöyle konuşuyor: “Yazıcı, esnek film, kağıt ve metalik malzemeler üzerinde titiz çalışarak, prova baskıda bile kaliteli sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Numune üretimler ve son onay provaları için ideal olan Stylus Pro WT7900, 9-renk Epson UltraChrome HDR (Yüksek Dinamik Renk Yelpazesi) mürekkebi ile, beyaz renk tonlarında yoğunluk sağlıyor ve prova baskı uygulamalarında oldukça önemli renk ayrıntılarını verebiliyor. Yüksek kartuş kapasitesi bulunan yazıcı ayrıca, Epson”ın yeni LUT teknolojisi sayesinde ve RGB-CMYK yardımıyla renk röprodüksiyonunu da geliştiriyor.” Sevgen, yazıcıda entegre bulunan Epson SpectroProofer”in, kullanıcının otomatik olarak ve özenli bir şekilde renk yönetimi yapabildiğini belirterek, “Prova gerçekleme, renk düzenleme, renk sertifikasyonu, profil yaratma, nokta renk eşleştirme, renk değişimi takibi ve hedef ölçüm konusunda kullanıcıyı yönlendiren yazıcı, bu özellikleriyle kullanıcının iş sürecine kolaylıkla uyum sağlamasını, akışını bozmamasını ve gerektiğinde uzaktan yönetilmesini sağlıyor” diyor. Epson MicroPiezo – TFP (Thin Film Piezo) – teknolojisi sayesinde yazıcı kafası, nokta vuruşlarını mükemmel dairesel şekiller halinde gerçekleştiriyor ve 2880 dpi çözünürlüğe varan sonuçlar ortaya koyuyor. Maksimum hızda baskı yapan yazıcı, en yüksek kalite ambalaj provalarında bile saatte 40m2lik baskı alabiliyor. Cihaz içerisinde bulunan kesici sayesinde sayfa halinde ya da rulo olarak, 20.3 x 25.4 cm ve 61 cm genişlikte, baskı alabilen Stylus Pro WT7900, yeni rulo sistemi ile daha hızlı kağıt değişimi yapılmasını sağlıyor.  Ayrıca yazıcı faaliyetleri, üzerinde bulunan geniş 6.4 cm”lik LCD paneli sayesinde rahatlıkla kontrol  ve izleme imkanı sunuyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here