Ana sayfa Donanım Dünyanın ilk led LCD monitörü: LG W86

Dünyanın ilk led LCD monitörü: LG W86

0

LED teknolojisiyle daha gerçekçi oyun keyfine hazırlanın!

LG Electronics, geliştirdiği, dünyanın ilk LED LCD Monitörü LG W86 ile bilgisayar oyunu tutkunlarını, yepyeni bir döneme davet ediyor. LG W86 LED LCD Monitör, mükemmel görüntü kalitesiyle daha gerçekçi bir oyun deneyiminin kapılarını açıyor.
 

 

 

Gelişmiş arkadan LED aydınlatma teknolojisine sahip yeni W86, bu sayede hem 20.5mm gibi inanılmaz bir inceliğe sahip hem de çoğu CCFL arkadan aydınlatmalı monitörlerin üçte biri kadar ince ve hafif…

LG W86″nın 20.5mm”lik ekranı, kesme mücevher gibi parlayan, yakut kırmızısı bir altlığın üzerine oturuyor. Hemen ekranın altından geçen altın kuşak, monitörü tıpkı bir gerdanlık gibi süslüyor. Ayrıca ekranı çevreleyen hoş, parlak siyah yüzey, temiz, sade bir kontür oluşturuyor.

LG W86, üzerindeki harici kumanda tuşlarına bile özel bir önem verilerek tasarlanıyor. LED aydınlatmalı açma-kapama tuşu, dış çerçeveyi parlak bir mücevher gibi süslerken, diğer kontrol tuşları, çerçevenin içerisine gizlenmiş kırmızı pırıltılarını yalnızca el yaklaştırılınca göz önüne seriyor.

2,000,000:1 gibi etkileyici bir dinamik kontrast oranına sahip olan W86, fotoğrafların, filmlerin ve oyunların tüm detaylarını en mükemmel şekilde gözler önüne seriyor. W86, bu eşsiz performansının yanı sıra, normal CCFL monitörlerden yaklaşık olarak yüzde 40 oranında daha az enerji tüketiyor ve civa içermiyor.

İki adet HDMI çıkışı, W86″nın en üstün görüntü kalitesinde PC”lere, oyun konsollarına ve Blu-ray cihazlara kolaylıkla bağlanabilmesine olanak tanıyor. Monitördeki 16:9 en-boy oranıyla, geniş ekran filmleri seyrederken, izleme keyfini bozan siyah kuşaklar olmadan ekranın tamamından görüntü veriyor.

Tek bir tuşla, video haricinde tüm ekran kararıyor. Zaman Kumandası, önceden girilmiş aralıklarla mola vermeye yönelik otomatik hatırlatmalar yapıyor. W86″nın 4:3 geniş modu, daha eski ekranlar için tasarlanmış olan oyun ve programları en düşük bozulmayla sunuyor. Ekrandaki görüntüyü ve yazıları daha büyük olmaları için daha düşük bir çözünürlüğe geçiren “EZ Zooming” özelliği de yorgun gözler için güzel bir alternatif sunuyor.

LG W86, 22inç ve 24inç, 16:9 konfigürasyon seçenekleriyle, kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here