Ana sayfa Donanım Dünyanın ilk 84 inç Ultra HD TV’si Türkiye’de

Dünyanın ilk 84 inç Ultra HD TV’si Türkiye’de

0

LG’nin yeni TV’si hangi özellikleri sunuyor
 

LG Electronics, dünyanın ilk 84 inç Ultra HD TV”sini Kanyon Cinemaximum”da düzenlenen basın toplantısıyla tanıttı. Basın toplantısında konuşan LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, LG 84 inç Ultra HD TV”nin tüketicilerin daha büyük ekranda 3D TV izleme yönündeki talepleri doğrultusunda geliştirildiğini söyledi. Ev eğlencesi alanında yeni bir çığır açması beklenen 84 inç Ultra HD TV ile kullanıcılara şimdiye kadar elde edilmiş en yüksek kalitede büyük ekran TV izleme deneyimini sunmayı hedeflediklerini belirten Calvin Cho sözlerini şöyle sürdürdü, “LG Electronics olarak amacımız tüketicilerin ihtiyaçlarını maksimum performansa sahip ürünlerle karşılamak. Hızla değişen TV pazarında yenilediğimiz ürün gamımızla bunu gerçekleştirdiğimizi biliyoruz. Türkiye”de özellikle 3D TV alanındaki iddiamızı devam ettiriyoruz.”
 

 
Türkiye”de kullanıcıların beğenisine sunulan LG 84 inç Ultra HD TV, bir süredir teknoloji takipçileri tarafından merakla bekleniyordu. LG Ultra HD TV bir dizi yeni akıllı uygulamayı barındırıyor ve daha kolay kullanım özellikleriyle dikkat çekiyor. 2013 Uluslararası CES İnovasyon ödülleri”nden Video Görüntü alanında “En İyi İnovasyon ürünü” ödülüne değer görülen ürün, ev eğlencesine yeni bir boyut kazandıran innovatif ekran teknolojilerine sahip.
 
LG Ultra HD TV, geliştirilmiş Triple XD motoru sayesinde çerçeve başına 8 milyon pikselli görüntü kalitesine ve Full HD TV panellerden dört kat fazla (3840×2160) çözünürlüğe sahip. TV”de bulunan Resolution Upscaler Plus özelliği sabit disk, mobil cihazlar ve kullanıcı bazlı web sitelerinden alınan görüntülerin kalite kaybı olmaksızın TV”ye aktarılmasını sağlıyor. Ultra HD TV”yi Cinema 3D teknolojisiyle birleştiren LG, bu yolla şimdiye kadar elde edilmiş en yüksek kalitede büyük ekran TV izleme deneyimini sunmayı hedefliyor. LG Ultra HD TV”nin 3D Derinlik Kontrolü özelliği ekranın üzerindeki nesnelerin arasındaki sanal mesafe farkını, daha kaliteli 3D görüntü sunmak amacıyla etkin şekilde ayarlıyor. 3D Sound Zooming ise ekran üzerindeki nesnelerin bulunduğu nokta ve hareketlerine göre ses düzenlemesi yapıyor. LG”nin Sihirli Kumandası, kullanıcıların daha rahat kullanmasını sağlamak amacıyla Ultra HD TV”de geliştirildi. Bu çerçevede kullanıcılar yüzlerce uygulama ve 3D World gibi premium içerik hizmetlerin bulunduğu LG”nin Smart TV dünyasına kolay şekilde erişebiliyor. Smart Share Plus özelliği ile dizüstü bilgisayar, cep telefonu ve tablet gibi harici cihazlar da daha fazla içeriğe erişim sağlıyor. TV, 2D içerikleri 3D”ye çevirirken, Dual Play özelliği ile iki kişi oyun oynarken özel gözlükler yardımıyla her iki oyuncu da tam ekranda oyun oynamanın keyfini çıkarabiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here