Ana sayfa Donanım Dünyanın ilk 512 GB MicroSDXC kartı Şubat’ta çıkıyor

Dünyanın ilk 512 GB MicroSDXC kartı Şubat’ta çıkıyor

0

Satın aldığımız cihazlarda kullanılan hafıza kartları önemli ve esaslı bir rol oynamaya devam ediyorlar. 32 ya da 64GB eMMC sürücülere sahip ekonomik diz üstü bilgisayarlarda hafızanın genişletilmesi için gerekli olan, dijital kameralarda bütünüyle ihtiyaç duyulan ve hatta Nintendo Switch adlı hibrit konsolda bile uzun süreli kullanımlarda elzem olan hafıza kartlarının şimdiye kadarki kullanılabilir en büyük boyutlu kart, SanDisk”in 400GB microSDXC idi. Bununla birlikte genellikle kullanılan en yüksek limit, 200/256GB civarındaydı. Fakat önümüzdeki aydan itibaren Integral”ın çıkaracağı dünyanın ilk 512GB”lık kartıyla birlikte durum değişecek.

Integral 512GB microSDXC V10 UHS-I U1 adlı kart, Video Speed Class 10 (V10) standardını karşılamakla birlikte 512GB”lık kartta 80MB/s okuma hızına ulaşabiliyor (daha düşük kapasiteli Integral kartlarında bu oran, 90MB/s seviyelerinde). Yazma hızı henüz belirtilmemiş olmakla birlikte, daha düşük bir oranda olacağı belirtiliyor. Kartla beraber bir adet microSD kart adaptörü, koruyucu kılıf ve 5 yıl garanti veriliyor.

Fiyatlandırma konusunda bilgi sağlanmadı ama, muhakkak ki ucuz bir şey olmayacaktır. SanDisk”in 400GB”lık kartının fiyatı 250$ civarında. Bu rakamı baz alacak olursak Integral”in yeni çıkaracağı kartın fiyatı daha da yüksek olacaktır. Kartın sunduğu hız ve 512GB”lık depolama kapasitesi, özellikle Switch ya da dizüstü bilgisayar içerisine takılacak büyük bir kart arayanlar için oldukça ideal.

MicroSDXC formatı büyüklük itibariyle 2TB”a kadar olan kartları destekleyecek fakat, bu noktaya ulaşmak biraz zaman alacak. Bir sonraki aşamada 1 TB”lık kartların çıkarılacağını ümit ediyoruz ama, daha öncesinde 750GB”lık kartlar çıkabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here