Ana sayfa Donanım Dünyanın ilk 4K, HDR ve G-Sync monitörü ön siparişe açıldı!

Dünyanın ilk 4K, HDR ve G-Sync monitörü ön siparişe açıldı!

1

PC oyuncularının bileceği üzere bir monitörde önemli olan şeyler bellidir: yüksek yenileme hızı, çözünürlük ve gerçekçi renkler. Yıllardır piyasada olan 4K oyun monitörleri, malesef bu gereksinimleri yerine getiremiyordu. Yeni tanıtılan Acer Predator X27 4K monitör, bu kutucukların hepsini işaretleyerek alanında ilk oluyor.

Bir grafik kartı-ekran arası senkronizasyon teknolojisi olan Nvidia G-Sync, basitçe çok daha akıcı görüntülerin oluşmasını sağlıyor. Bu teknolojiyi gördüğümüz 4K çözünürlüklü monitör tam da bu sebeple bir oyuncu rüyası.

Tam 10-bit HDR desteği sunan, 144Hz’lik yenileme hızına sahip olan ve 1000 nitlik parlaklıkla gözleri kör edebilen Acer Predator X27, Adobe RGB renk spektrumunun %99’unu kapsayarak gerçekçi renkler sunuyor. Tam bir 4K çözünürlük ise bunların hepsini tamamlıyor ve monitöre ilk sıfatını veriyor.

ön siparişe açılan ve 1 Haziran’da satışa çıkacak olan monitörün fiyatı şuan için 2000 dolar. Cihazın resmi sayfasına buradan ulaşarak daha fazla detay alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here