Ana sayfa Donanım Dünyada İlk: Verbatim SSD Güvenli ExspressCard 256-bit AES donanım şifrelemeye sahip

Dünyada İlk: Verbatim SSD Güvenli ExspressCard 256-bit AES donanım şifrelemeye sahip

0

İstanbul, 19 Kasım 2009 – Verbatim, premium AES 256-bit donanım şifreleme ile güçlü güvenlik koruması ve katı hal sürücü depolamanın teknolojik yeniliklerini birleştirerek SSD Güvenli ExspressCard”ı piyasaya sundu.

SSD Güvenli ExspressCard, dünyada türünün ilki olarak 32GB ve 16GB kapasiteyle piyasada

Premium 256-bit AES donanım şifreleme
Zorunlu şifre girişi
Sürücü içeriği 10 yanlış şifre girişinden sonra otomatik olarak silinir
SSD Kart tamamen ExpressCard yuvasına takılabilir
Düşük güç tüketimi – dizüstü bilgisayarlar ve netbooks için daha uzun pil ömrü
Sağlam ve darbelere karşı dayanıklı

Windows XP ve Vista ile uyumlu

Son aylarda mutlak güvenlik standartlarını karşılamak için mobil depolama çözümlerine  talep  önemli ölçüde artmıştır. Verbatim, depolanan verilerin maksimum güvenliğini, premium AES 256-bit donanım şifrelemeye sahip SSD Güvenli ExspresCard ile garantiliyerek bu konuda öncülük ediyor. Zorunlu şifre girişi ile donanım tabanlı şifreleme sayesinde SSD yanlış ellere geçse bile, depolanan veri, 10 yanlış şifre girişinden sonar otomatik formatlanan disk içeriği tamamen silinir. Diğer bir yeni özellik ise izinli şifre atama seçeneği ile bilgilerin tamamına ya da belirlenen bazı bilgilere erişim imkanı tanır.

 

 

 

 

Katı hal sürücünün son derece sağlam, darbe ve titreşime karşı dayanıklı olması mükemmel bir yüksek kapasiteli taşınabilir depolama aygıtı olmasını sağlar. SSD depolamanın diğer bir önemli avantajı düşük güç tüketimidir. Dizüstü bilgisayarlar ve netbooks için önemli ölçüde daha uzun pil ömrü sağlar. Tak ve çalıştır uyumluğu sayesinde, SSD Güvenli ExspressCard hemen kullanıma hazır hale gelir ve önceki yazılımı yüklemeyi veya yönetici haklarını güvence altına alma zorunluluk ihtiyacını önler. ExpressCard, tamamen ExpressCard yuvasının içine takılı olarak kalabilmesiyle netbooks ve dizüstü bilgisayarlarldaki hafızanın kalıcı bir uzantısı olarak da kullanmak  mümkündür.

Verbatim EUMEA İş Geliştirme Müdürü Hans-Christoph Kaiser: “Son aylarda SSD pazarında önemli bir büyüme gördük. Verbatim, bu ihtiyaçtan dolayı donanım şifreli versiyonu olan SSD Güvenli ExspressCard ile SSD ExspressCard ürün yelpazesini genişletti. Hedefimiz, güvenlik konusu tamamlanmış, yenilikçi ürünler ile güvenli taşınabilir depolama çözümlerinde hızla artan talebi karşılamaktır ” diye açıklıyor

Verbatim SSD Güvenli ExpressCard, modern dizüstü bilgisayarların standart bir özelliği olarak bilgisayarın PCI ExpressCard yuvası içine eklenebilir. Verbatim. kartları Windows XP ve Vista ile uyumlu olarak 32GB ve 16GB kapasiteyle  çok yakında perakende mağazalarında satışa sunulacak .

Fotoğraflara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/SSDsecure_range.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/SSDsecure32GB.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/SSDsecure16GB.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/SSDsecure_package32GB.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/SSDsecure_package16GB.j

Verbatim Hakkında:
Verbatim, 1969 yılından bu yana disketler ve manyetik optik saklama medyaları, CD ve DVD formatları, en son yüksek çözünürlü medya blu-ray ve HD DVD dahil olmak üzere veri saklama teknolojisinin geliştirilmesini şekillendirmektedir. Bunun yanı sıra Verbatim USB anahtarları, flash memory kartları, SSD ve dış HD sürücülerinin yanı sıra birçok bilgisayar aksesuar çeşidine kadar yüksek kaliteli ürünler sunmaktadır. Mitsubishi Chemical Group şirketinin bir kuruluşu olarak Verbatim, grubun üstün araştırma ve geliştirme gücünden yararlanarak, buluşlar sayesinde veri depolama pazarının şekillendirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. üretim süreci sırasında en ufak bir ödün verilmeden uygulanan kalite kontrolleri, Verbatim”in sayısız uluslararası karşılaştırmalı ürün testinin galibi olan ürünlerinin yüksek kalitesini garanti altına almaktadır. Şirket optik medya konusunda Avrupa pazarı lideridir. Daha fazla bilgi için lütfen  www.verbatim-europe.com adresini ziyaret ediniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here