Ana sayfa Donanım Dünyada bir ilk Akıllı Yüzük

Dünyada bir ilk Akıllı Yüzük

0

Logbar firması, yeni üretecekleri akıllı yüzük için KickStarter sitesinden destek almaya başladı. KickStarter sitesinde daha önce Linux ve Firefox gibi firmalar da destek almıştı. KickStarter firması, fikri olanların üreteceği ürünler için destek aldığı bir site. Şimdilik bu projeye 935 kişi destek verdi. Proje için 148 bin 196 dolar yaklaşık 250 milyon TL toplandı. Destek için son 35 gün kaldı. Yeni giyilebilir akıllı yüzük ile her şeyi kontrol edeceksiniz. Jestlerinizle; yani parmağınızla hayali yazı yazıp teknolojik alatlerle etkileşime geçeceğiz. Ev uygulamalarını yüzüğünüzle kontrol edeceksiniz. Akıllı yüzüğün özellikleri ise şunlar; jest kontrol özelliği, yazı aktarımı, paypal tarzı veri aktarımı, veri alıcısı ve alarm özelliği. Şimdi özelliklerin nasıl çalıştığını tek tek sayalım. Jest kontol özelliği ile evdeki bütün teknolojik aletlerle etkileşime girilecek. Yazı aktarımı özelliği ile etkileşime geçeceğiniz teknolojik alelerin isimlerini parmağınızla yazacaksınız. Paypal tarzı veri aktarımı özelliği ile ödemelerinizi parmak hareketlerinizle gerçekleştireceksiniz. Veri alıcısı ve alarm özelliği ile gelen son dakika bilgileri yüzüğünüzün titreşim ve led ışıkları sayesinde göreceksiniz. Akıllı yüzüğü şu şekilde kullanacağız.

 

 

Evinizde Yüzüklerin Efendisi olacaksınız

 

 

Yüzüğü parmağımıza takıp, yüzük üzerindeki sensöre tıklayıp parmak hareketleriyle teknolojik aletlerle etkileşime gireceğiz. Yüzük sadece parmak hareketlerine karşı duyarlı onun dışındaki şeylere tepki vermiyor. Jest kontrol özelliği ile mesaj, müzik, kamera uygulamarını parmağımızla kontrol edeceğiz. Yüzükle yapacağınız parmak hareketlerini, mobil cihazların ekranına yazı yazarak da gerçekleştirebileceğiz. Yazı veri aktarımı özelliğinin en dikkat çekici yönü Facebook ve Twitter uygulamalarında parmağımızla yazı yazabilmemiz.

 

 

 

Yani gönderilere parmağımızla yorum yapıp beğenip yeni şeyler paylaşabileceğiz. Akıllı yüzük ayrıca Google Glass ve Akıllı Saatler ile uyumlu. İki cihazda da daha iyi bir kontrol imkanı sağlıyor. Bu akıllı yüzük ile ayrıca açık kaynak kodlama, tarayıcı geliştirme için java uygulamaları tasarlama, iPhone ve Android için ayrıca program tasarlama özelliklerini de gerçekleştireceğiz. Yani parmağınızla program tasarlayabileceksiniz. Yüzük ile uygulamalar Ring Store; yüzük mağazası üzerinden indirilecek. Akıllı yüzükte; pil, hareket algılayıcı, led lambaları, dokunma sensörü, düşük güç tüketiminde çalışan Bluetooth ve titreşim özellikleri yer almakta.

 

 

 

Evinizde Yüzüklerin Efendisi olacaksınız

 

 

 

6 farklı ebatta yüzük üretilecek yani her parmağa uyacak şekilde. Akıllı yüzük; iPhone, iPad, iPod Touch; “iOS 7“, Android; “4.4” versiyonlarıyla Windows telefonları ve Ring Hub; “Yüzük Alıcısı” ile uyumlu olacak. Logbar“ın kurucusu ve CEO“su Takuro Yoshida;  Tokyo”da 2013 yılında düzenlenen TechCrunch organizasyonunda birincilik ödülü kazandıklarını, rakiplerinden farklı şeyler yapmaya çalıştıklarını, 5 yıldır programcılık işinde uğraştığını, yüzüğün programının kendisine, tasarımının ise ekibine ait olduğunu, yüzükle büyük bir başarı yakalayacaklarını” söyledi.

 

Akıllı Yüzük ile detaylı bilgi için tıklayınız

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here