Ana sayfa Mobil Dünya Mobil Kongresi kapılarını açtı

Dünya Mobil Kongresi kapılarını açtı

0

Mobil yenilikler 3 gün boyunca Barcelona’da olacak
 

Dünyadaki mobil yeniliklerin tanıtıldığı Dünya Mobil Kongresi, bugün Barcelona’da kapılarını açtı. Bu alanda dünyanın önde gelen isimler sektör hakkında projeksiyonlar çizecek ve yüzlerce yeni ürün tanıtılacak. Beklentielerin gerçekleşmesi durumunda bu yılki fuar  tüm bir seneye damgasını vurabilir.
 

Windows Mobile 7 bekleniyor

Uzunca bir süredir Windows Mobile 7 ile ilgili dedikodular gündemi meşgeul ediyor. Son zamanlarda da söylentiler arttı hatta WinMo 7’ye ait olduğu iddia edilen özellikler bile yayınlandı. Microsoft’un fuar alanındaki standında 4 gözle başarılı PC yazılımı 7’nin mobil versiyonu bekleniyor.

Organizasyona dünya çapında biçok firma katılıyor. Dünya devlerinin yanında küçük firmalarda adlarını duyurmak için marifetlerini ziyaretçilere sergileyecek. MWC 2010’a damgasını vurmasını beklediğimiz cihazlar elbette cep telefonları.

Nokia, Samsung, HTC gibi firmalar yeni modelleriyle fuara damga vurmaya aday. CES’e damgasını vuran 3D teknoloji de mobil cihazlar da bu organizasyonda da dikkat çekebilir.

Windows Mobile gibi Android’de fuarda boy gösterecek. Yeni sürümü Android 2.1’in yanı sıra Android işletim sistemiyle çalışan cep telefonları ve smartbook’lar da MWC 2010’da olacak. Fuarda cep telefonlarının yanı sıra navigasyon cihazları, Smartbook’lar ve yazılımlar da yer alacak. MWC 2010 18 şubatta sona erecek.

 


 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here