Ana sayfa Haber Dünya Genelinde Spam Çağrılar 3 Kat Büyüdü

Dünya Genelinde Spam Çağrılar 3 Kat Büyüdü

0

Spam çağrı hepimizin baş belası olarak bilinir ve son derece rahatsız edicidir. Arayan kimliği hizmeti olan Truecaller’ın yeni bir raporuna göre; bu yıl spam aramaları dünya çapında % 300 büyüdü. Ancak bu rahatsızlık; genel olarak büyümeye devam ederken, bazı ülkeler ABD de dahil olmak üzere hafif bir düşüş yaşadı.

Dünya Ülkelerinde Spam Çağrı Problemi

Truecaller’a göre; ABD bir yıl içinde en çok suistimale bulaşmış 2. ülkeden bir yıl içinde 8’e düştü. Rapora göre; çağrıların büyük çoğunluğu sigorta veya borç tahsilatı ile ilgili olduğunu iddia etti.

Sorun başka bir yere tırmanmaya devam ediyor. Brezilya; 2018’de en çok istenmeyen ülke olarak bulundu ve ortalama Truecaller kullanıcısı ayda 37’yi aşkın spam arama yaptı.

Bu büyük olasılıkla; telekom operatörleri ve genel seçimle ilgili yapılan çağrılar nedeniyle gerçekleşti. 2017 yılında en çok istenmeyen ülke olan Hindistan; % 1,5 oranında azalarak ikinci sıraya geriledi.

YouMail adı verilen bir robocall engelleme hizmetinden gelen bir başka rapor, ABD’nin bu yılın ilk sekiz ayında gerçekleşen 28.5 milyar spam çağrısını rapor etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here