Ana sayfa Haber Dünya Borsaları Ve Elon Musk Arasındaki Kızışma Büyüyor

Dünya Borsaları Ve Elon Musk Arasındaki Kızışma Büyüyor

0
Elon Musk Mars

Tüm finans kuruluşlarını yönlendirenler, ağırlıklı olarak çeşitli dünya ülkelerine ait borsalardır. Örneğin yalnızca Amerika Borsası’nın finans kuruluşları yönlendirme kapasitesi % 68 civarlarındadır.

Bu nedenle şirketler veya projeler üretmek isteyen kişiler, öncelikli olarak dünya borsalarına uymak zorunda kalıyor. Ancak Tüm bu şartları, Elon Musk adeta elinin tersiyle itti. Daha önceden başı sıklıkla derde giren Musk, artık bu rekabeti daha da kızıştırma niyetinde görünüyor.

Tesla Ceo’su Görevinden Ayrılmak Zorunda Kaldı

Musk, çok kısa bir süre önce Tesla ile ilgili borsaları yönlendirecek bir açıklama yaptı. Elon Musk, borsa polisleri olarak adlandırılan denetleyici kişiler tarafından göz hapsine alındı. Üstelik canlı yayında esrar kullanma gibi nedenlerden dolayı da, kendisine son derece yoğun bir tepki gösterilmişti.

 

 

Elbette ki bunlar, dünya borsaları tarafından Tesla hisse değerinin düşmesi ile sonuçlandı. Hem ABD tarafında, hem de dünya genelinde Musk’a karşı son derece yoğun bir atağa kalktılar.

Son olarak Elon Musk, Tesla Ceo’su görevini bırakmak zorunda kaldı. Ancak son dönemlerde diğer şirketleri üzerinde de bir miktar baskı bulunuyor. Özellikle de bu tarz sürtüşme dönemlerinde; şirketlerin hisselerinde % 4 gibi kayıpların olduğunu da görmek mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here