Ana sayfa Haber Dünya Basın Fotoğrafları Sergisi İstanbul’da

Dünya Basın Fotoğrafları Sergisi İstanbul’da

0

Dünya Basın Fotoğrafları 2009 Sergisi, 22 Aralık – 12 Ocak tarihleri arasında Forum İstanbul”a konuk oluyor.

Basın fotoğrafları dalında yapılan uluslararası yarışmanın ödüllü fotoğraflarını içeren sergi, yıl boyunca dünyanın çeşitli kentlerini gezdi. Bu yılki sergi 10 kategoride 198 ödüllü fotoğraftan oluşuyor. Foto muhabirliğinin bir yıllık güncesi sayılabilecek sergi, aynı zamanda bu sektörde standardı belirliyor. Forum İstanbul ve Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosluğu katkılarıyla İstanbul”a getirilen serginin açılışı, Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosu Drs. Onno Kevers tarafından yapılacak.

Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi”ndeki sergi açılışından önce Türkiye Gazeteciler Cemiyeti işbirliği ile “Sıcak Bölgelerden Sıcak Anlara Foto Muhabirliği” konulu bir panel düzenlenecek. Panele gazeteci Coşkun Aral, Sebati Karakurt ve Ercan Arslan konuşmacı olarak katılacak.

Sergi süresince, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği ile ortaklaşa “Alışveriş ve Yaşam” konulu bir fotoğraf yarışması da düzenlenecek.
Her yıl dünyanın dört bir yanından foto muhabirleri, ajans, gazete ve dergiler tarafından yarışmaya gönderilen fotoğraflar 13 kişilik bağımsız uluslararası bir jüri tarafından 10 farklı kategoride değerlendiriliyor. Bu yılki yarışmaya 124 ülkeden 5.508 fotoğrafçı tarafından gönderilen 96.268 fotoğraf katıldı. Sergi bu yıl tüm dünyada yaklaşık 100 yerde sergilendi.

Canon ve TNT”nin sponsorluğu ve Geniş Açı Proje Ofisi”nin katkıları ile desteklenen sergi, 12 Ocak”a kadar Forum İstanbul”da izlenebilecek.

Dünya Basın Fotoğrafları 2009 Programı:

Tarih: 22 Aralık 2009, Salı
Yer: Forum İstanbul (Zemin kat)
Panel: Saat 17:00
Sergi açılışı ve kokteyl: Saat 19:00

Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi
Kocatepe Mahallesi Şehir Parkı Caddesi
Bayrampaşa  / İstanbul
www.forumistanbul.com.tr

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here