Ana sayfa Haber Dünya Basın Fotoğrafları Sergisi Ankara’da

Dünya Basın Fotoğrafları Sergisi Ankara’da

0

World Press Photo 11 Sergisi, Eylül ayındaki İstanbul ayağından sonra 17 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında Ankara”da izleyicilerle buluşuyor
 

Her yıl tekrarlanan dünyanın en çok ilgi çeken ve izlenen sergisi World Press Photo sergisinin 2011 edisyonu, TNT Ekspres”in katkılarıyla Ankara Forum Outlet”e konuk oluyor. TNT Ekspres Türkiye”nin taşıma desteği, Hollanda Büyükelçiliği”nin katkıları ve Geniş Açı Proje Ofisi”nin koordinasyonuyla Ankara”ya gelen ve dünya foto muhabirliğinin bir yıllık güncesi sayılabilecek fotoğrafların yer aldığı World Press Photo Sergisi, 17 Ocak”tan 5 Şubat”a kadar fotoğraf tutkunları tarafından Forum Ankara”da ücretsiz olarak izlenebilecek.

 
2011 yılı boyunca gezici sergi ile izleyiciye unutulmaz bir deneyim yaşatan World Press Photo”nun sıradaki durağında; doğa, spor, portre, genel haberler, spot haberler, güncel meseleler, günlük yaşam, sanat ve eğlence kategorilerindeki ödüllü fotoğraflar Ankaralılar ile buluşacak. Her yıl dünyanın dört bir yanından fotomuhabirlerinin başvurduğu yarışmadaki etkileyici fotoğraflar, 19 kişilik bağımsız uluslararası bir jüri tarafından 9 farklı kategoride değerlendiriliyor. 2011 yılındaki yarışmaya 125 ülkeden 5691 fotoğrafçı, 108.059 fotoğraf ile katıldı.

 
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here