Ana sayfa Donanım Düğün Dansı ve Masalsı Fotoğraflar

Düğün Dansı ve Masalsı Fotoğraflar

0

Fotoğraflara akıllardan asla çıkmayacak o masalsı “dans” anlarını yansıtmak için bir öneri…
 

Düğün, gelin ve damat için hayatlarındaki en önemli süreçlerden biridir. Bir düşünün; bir kağıdı iki kalemle yaşamak isteyen gelin ve damat, hayatlarının yeni bir sürecine birlikte adım atıyor. Uzun süreli bir hazırlık, ev, eşyalar, ebeveynlerle tanışmak, kız isteme, nişan, kına derken en nihayetinde bir hayat iki kişiyle bir araya getiriliyor. Ne kadar heyecan verici değil mi? O büyük güne, yani evlilik gününe dair her saniye ne kadar anlamlı, ne kadar özel. Bu güne tekrar dönülmek istendiğinde hafızalarımıza güvenmek emin olun doğru olmayacaktır. Yıllar sonra bize o günü yaşatacak görsel tekniğe ihtiyaç duyarız. İşte bu noktada düğüne dair fotoğraflar ve pek tabii düğün fotoğrafçısı devreye girer.
 

 
Düğün fotoğrafçıları açısından, düğün gününün fotoğraflanması konusunda uzun yıllara dayalı bir gelenek söz konusu. Bununla birlikte yenilikçi bakış açılarıyla evlenecek olan çifte yaklaşan, farklı bir perspektifle düğün fotoğrafları çeken fotoğrafçılar da var. Yani günümüzde evlenme hazırlığındaki çiftlerin, düğünlerindeki görselliği zenginleştirmelerine yönelik seçenekler gittikçe artıyor. Birlik, beraberlik anları, yaratıcı kareler ve spontane anların yanı sıra düğün dansı ile estetik anlar, düğün fotoğraflarına özel bir katkı sağlıyor. Daha bilinçli ve daha renkli fotoğraflarla düğün anının nesiller boyunca yaşatılması söz konusu olduğunda ilk akla gelen objeler olan düğün dansı anlarının fotoğrafa yansıtılması; adeta masalsı bir temanın görsel niteliğe ulaştırılması halini alıyor. Peki, fotoğraflara akıllardan asla çıkmayacak o masalsı “dans” anlarını yansıtmak için neler gerekiyor?

Gelin-damat açısından fotoğraflardaki üst seviyedeki görsel düzey için belirli bir sürece yayılan dans eğitimleri ile dans anlarına profesyonelleşmiş özellikler kazandırılabilmektedir. Düğün sürecinin, gelin ve damat açısından taşıdığı önemin farkında olan, bu farkındalığın meydana getirdiği odaklanmaya, hazırlık alışkanlıklarına, iş aşkı özelliklerine sahip olan profesyonel eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen kısa süreli düğün dansı eğitim süreçleri sonunda dans anlarına eşsiz bir boyut kazandırılabilir. Sonraki nesillere gururla sunulacak fotoğraflar için düğün dansı eğitimi, evliliğe adım atmaya hazırlanan çiftler açısından psikolojik ve teknik altyapıyla her zaman, herkes için birer gülümseme anı meydana getirecektir. Bu noktada düğün fotoğrafçısına önemli bir estetik çıkarımlı görev düşüyor. Düğün fotoğrafçısı, düğün dansı eğitimcileri ve kurslarıyla kontak kurarak; müşterilerini buralara yönlendirebilir. Bu sayede hem belirli bir komisyona tabi olarak ek gelir kazanır hem de düğün fotoğraflarında estetik boyutu, kendi teknik zeka ve tecrübelerine ek olarak, özne nezdinde yani gelin-damat beraberinde zenginleştirebilirler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here