Ana sayfa Haber Dropbox Paper”la tanışın

Dropbox Paper”la tanışın

0

Dropbox Paper, temelinde dökümanların linklerini paylaşılmasına yönelik ve bu linklerdeki dökümanların farklı şekillerde düzenlenmesini, kırpılıp tekrar verilere eklemesini sağlayacak olan bir çeşit bulut tabanlı hizmet. Dropbox, Paper için daha farklı sunumlar düşünüyor, bu sunumlarda YouTube, Facebook, LinkedIn gibi sosyal ağlarla entegre çalışmayı planladı. Benzer servisler Google Docs, Microsoft Sheets gibi servislerin yanısıra Dropbox Paper’da akıllı programlama, döküman oluşturma servisleri yer alacak. Twitter, Facebook gibi platformda bildiğiniz gibi “@” olarak kullanılan etiketleme veya “mention” kullanımı oldukça önemli, daha fazla kitleye yayabilme adına. Dropbox Paper’da aynı özellik geliştirildi ve animasyonlu dökümanlar, yapışkan notlar beraberinde notlarla paylaşılarak ilgili kişilere sunulacak.

An itibariyle Türkiye’deki internet medyasında “Dropbox, Google Docs’a rakip oluyor” gibi bir karşılaştırma söz konusu ancak Dropbox’ın, Paper ile yapmak istediği ve yapacağı şey sadece dökümanları veya notları değil bulut tabanlı olarak medyaların da paylaşımı olacak. Daha yüzeysel bakacak olursak, bulut tabanlı çalışan bir beyin fırtınası oluşturma platformu. Dropbox’ın, Google Docs’tan daha ciddi bir rakibi var aslında; insanlar hala beyin fırtınası, düşünme olayını kağıtlarla gerçekleştiriyor.

Dropbox Paper kayıt için: kaynak

 

Mesela yukarıdaki görselde, Dropbox Paper kullanıcıları bir organizasyonun planlamasını ve aşamalarını Paper üzerinde tartışıyorlar ve organizasyonla ilgili detaylı kararlar buradan çıkıyor. Böylece toplantı ve çalışma sırasında zaman kaybının önüne geçilecek.

 

 

 

Veya bunun gibi YouTube videosunun görüntüsü üzerine tartışma konusu veya belge düzenleme işlevleri gerçekleştirilecek.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here