Ana sayfa Foto Galeri Drone”a sahip bu otomobil BMW i8″in şasesi üzerine tasarlandı.

Drone”a sahip bu otomobil BMW i8″in şasesi üzerine tasarlandı.

0

 

Rahat bir ortam, gerçekten sürücüye fazlasıyla geniş alan oluşturabilen bir elektrikli araç; Rinspeed Etos. CES 2016’da tanıtılacak ancak firma şimdiden tanıtımı için basın bültenlerini ve bilgilerini paylaşmaya başladı. Tamamiyle profesyonel PC’lerle donatıldı ve aynı zamanda otomobil yazılımcılığı üzerinde kafa yoran mühendisler tarafından cihazın beyin yapısı tamamlandı. Profesyonelliğine ek olarak, 2 farklı 21.5″ boyutlarında kavisli tablet-monitöre sahip içerisinde. 

Harman isimli firmanın isimini motorsporlarından duyuyorsunuzdur. Harman, genellikle otomobillerin birbirileriyle iletişimini veya otomobillerle sürücüler arasında diyalog oluşturmaya çalışan ve otomobillerin genelde haberleşme ağını oluşturan bir firma. Harman’ın da desteği drone, drone’un yazılımı ve sürücüsüz işlevleriyle ilgili oldu. Hal böyle olunca otomobil sadece direksiyonla değil, düğme veya tuşlarla gerçekleştirilecek komutlarla hareket edecek. 

Bir de drone’u var bu otomobilin, drone elbette otomobilden önce eve uğrayıp temizlik yapması için değil, otomobilin çevre kontrolünü ve güvenliğini sağlamak için geliştirilmiş.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here