Ana sayfa İnternet DorukNet EGE’yi buluta taşıyor

DorukNet EGE’yi buluta taşıyor

0

DorukNet, Ege İhracatçı Birlikleri tarafından hayata geçirilen “EİB Ortak Satın Alma Projesi” kapsamında Egeli ihracatçılara Bulut Bilişim semineri verdi

DorukNet Satış ve Pazarlama Müdür Yardımcısı Şenol Doyranlı, DorukNet Ege Bölge Müdürü Canan Enbatan, Microsoft Bulut Teknolojileri Satış Yöneticisi Oray Erkuş, DorukNet Bilgisayar Mühendisi Yusuf öztürk, Yaşar Holding Bilgi İşlem Sorumlusu Metin Akgül, Vapos Yazılım Yönetici Ortağı Gökhan Kartum”un konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, veri merkezi hizmetleri konusunda bilişim sektörü yönetici ve uzmanlarına bilgi verildi. Bulut bilişim hizmetlerinin yüksek erişebilirlik, esneklik, gelişmiş back up, verimlilik ve yüksek karlılık ile ilgili avantajları anlatıldı.
 
Bulut bilişimin en önemli faydalarından biri firmaların bilişim teknolojileri alanındaki yatırımlarını ciddi oranda düşürmesi olarak ön plana çıkıyor. Firmalar bulut bilişim sayesinde bilişim teknolojilerindeki kaynaklarını kullandıkları kadar ödeyebiliyorlar. Bulut bilişim ile saniyeler içinde kaynak artırımı yapmak mümkün oluyor. Kurumlar artık sunucu, işletim sistemi ve yazılımları satın almayıp, bu kaynakların ihtiyaç duydukları kadarını üstelik istedikleri süre boyunca “hizmet” olarak kullanabiliyorlar. Firmalar uygulamalarını her zaman en güncel BT kaynağı (sunucu, yazılım vb) üzerinde ve çok yüksek servis sürekliliği ile hiçbir yatırıma ihtiyaç duymadan çalıştırabiliyorlar.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here