Ana sayfa Donanım Dört kollu insanlar geliyor!

Dört kollu insanlar geliyor!

0

İnsanları dört kolla çalıştırmak isteyen mühendisler kolları sıvadı. Mühendisler iki kol geliştirdiler ve insanları dört kolla çalıştırmayı hedefliyorlar. Eğer başarılı olunursa birçok sektörde dört kolla çalışılacak.

 

 

İnsanlar dört elle işe sarılacak

 

 

 

Massachusetts Institute of Technology (MIT) dahilinde bir projede çalışan mühendisler, çeşitli işlerde çalışan işçiler için iki adet ek kol desteği verebilen bir prototip geliştirdi.

 

Federico Parietti ve Harry Asada”nın fikri, uçak montajı gibi işçilerin ağırlık altında çalışmalarını gerektiren görevlerde onlara kolayca yardımcı olacak bir çift ek robotik kol vermek. Kullanan kişiyi, örümcek Adam çizgi romanlarındaki kötü adamlardan “Doktor Ahtapot” gibi gösteren bu robotik kollar, belli bir ağırlığa fiziksel destek vermekte.

 

 

İnsanlar dört elle işe sarılacak

 

 

 

Kullanıcı kendi kollarını kaldırıp indirerek, ek robotik kolları da yönetecek. Böylece hızlı ve istemsiz bir idare de mümkün olacak. Prototip aşamasında omuzlarda takılı duran robotik kollar, asıl ürünün tasarımında beldeki ana kontrol ünitesine bağlı duracak. Daha esnek ve kuvvetli imal edilecek asıl sürümde, kollar gerektiğinde bacak için de destek verebilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here