Ana sayfa Mobil Dokunmatik Akıllı Telefonlar

Dokunmatik Akıllı Telefonlar

0
Dokunmatik telefonlar günden güne daha da popüler hale gelmeye başladılar. Peki, dokunmatik teknolojisi sadece eğlence ve işlevsellik açısından mı oldukça çekici?

Tarz, stil ve tasarım son dönemde teknolojide oldukça önemli rol oynayan unsurlar haline geldi. Dokunmatik telefonlar da şık tasarımları ve işlevsel kullanımlarıyla herkesin ilgisini çekiyor. Bu dosyamızda dokunmatik telefonların sadece eğlence için değil iş dünyasında da oldukça rahatça kullanılabileceğini göreceğiz. Sizin için seçtiğimiz bu akıllı dokunmatik telefonlar işlerinizi kolayca her yerden yapabilmenizi sağlamanın yanırısa tarz sahibi tasarımlara da sahipler. Ayrıca birkaç dokunuşla eğlence dünyası da parmaklarınızın ucunda olacak!

iPhone 3GS En hızlı en yetenekli

İlk kez 8 Haziran 2009 tarihinde Dünya Geliştiriciler Konferansı”nda tanıtılan cihaz, büyük merakla bekleniyordu. önceki modellerine kıyasla iki kat daha hızlı olan bu modeldeki “S” harfinin, hızı (speed) temsil ettiği Apple üst düzey yöneticileri tarafından özellikle vurgulanıyor. 3 megapiksel olan autofocus (otomatik fokuslama) özelliği ile tek tek objelere odaklanma imkanı sunun modele sonunda daha geniş klavye ve kes/yapıştır özellikleri eklendi.

iPhone 3GS 16GB ve 32GB modelleri; web sayfalarını, ekleri ve uygulamaları daha hızlı açıyor, video çekim özelliğinin yanı sıra çekilen videoları düzenlemeyi, sonrasında ise e-posta, MMS ya da MobileMe ile paylaşmayı mümkün kılıyor. iPhone 3GS 3 megapiksel otofokuslu kamerasıyla daha kaliteli fotoğraflar çekiyor. iPhone 3G S, özellikle sesli komut yeteneği kazanmasıyla daha da dikkat çekici bir hale geldi. Artık sesli kontrol ile arama yapabiliyor ve hatta müzik çaları sesle kontrol edebiliyorsunuz..
719 Euro”dan başlayan fiyatlarla
www.turkcell.com.tr

 

 

Blackberry Storm
Cebinizdeki fırtına

Akıllı telefon BlackBerry Storm, yenilikçi dokunmatik ekranıyla hem iş dünyasına hitap ediyor hem de eğlence dünyasını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Ekrana parmakla dokunulduğunda, o noktada belli belirsiz bir çökme meydana geliyor, bırakıldığında ise ekran eski haline dönüyor. Bu hareket hafif bir tıklama sesiyle kullanıcıya bir klavyenin veya bilgisayar faresinin tuşlarına dokunma hissi veriyor. Böylece kullanıcı yapmak istediği işlemin cihaz tarafından algılandığını gösteren fiziksel bir tepki almış oluyor. BlackBerry Storm”un içinde bulunan bir hareket algılayıcı, cihaz döndürüldüğünde dokunmatik ekranın otomatik olarak düşey veya yatay konuma geçmesini sağlıyor.

 Ekran düşey konumdayken RIM”in SureType klavyesi, yatay konumda ise komple Q klavye görünüyor. Sadece bir dokunuşla gerçekleştirilebilen kesme ve yapıştırma gibi diğer kullanışlı işlemler de BlackBerry Storm”un zengin, akıllı telefon deneyimine dâhil.

Ekran görüntüsünün alt kenarına dizilmiş ikonlar internet sitelerine hızlı erişimi, “Sayfa Görüntüsü”nden “Sütun Görüntüsü”ne geçmeyi ve “Yatay Kaydırma” ile “İmleç” arasında geçiş yapmayı sağlıyor. Güçlendirilmiş tarayıcı internetten dosya indirmeye, müzik dinlemeye ve video izlemeye ve RSS desteği sayesinde aynı desteğe sahip internet sitelerinden yenileneniçerikleri otomatik olarak cihaza çekmeye olanak tanıyor.

Fiyat Operatöre bağlı
tr.blackberry.com

 

 

Nokia N97
Multimedya zengini

Nokia N97; canlı güncellenen ve kişiselleştirilebilen ana ekran widget”ları, hem yatay hem dikey kullanılabilen dokunmatik 3,5 inç ekranı, QWERTY klavyesi, 3G bağlantısı ve Carl Zeiss optik desteğe sahip 5 megapiksel kamerası ile gerçek bir mobil bilgisayar olmanın yanı sıra aynı zamanda mültimedya zengini bir cihaz olma özelliğine de sahip. 
 

Nokia N97 ile telefon defteri, mesajlar ve e-postalar gibi özelliklere kolayca ulaşmanın yanısıra, Facebook gibi sık kullanılan sosyal ağlara hızla ve tek dokunuşla erişebiliyorsunuz. Ayrıca Associated Press, Reuters gibi haber servislerinden anında bilgi alma şansına da sahip olabiliyorsunuz. Nokia N97, Ovi Mağazası ile birlikte satılan ilk cihaz olma niteliği de taşıyor. Nokia N97 ile Ovi Mağazası”ndan uygulamalar, oyunlar, videolar, podcast”ler, verimlilik araçları, web ve konum tabanlı hizmetler ve daha başka birçok uygulama ve araç indirilebiliyor.

Nokia N97 ayrıca, keyifli bir müzik deneyimi de yaşatıyor. Nokia N97″nin 3G, EDGE ve GPRS gibi farklı hızlardaki bağlantı seçenekleri ve 32 GB”lik depolama kapasitesiyle (microSD kartla 48 GB”a kadar artırılabiliyor), on binlerce şarkı doğrudan cihaza indirilerek burada saklanabiliyor.

www.nokia.com.tr

 

 

 

HP iPAQ Data Messenger
Her zaman yanınızda

Akıllı bir cihaz olan yeni HP iPAQ Data Messenger gelişmiş mobil mesajlaşma deneyimi, yüksek hızlı mobil internet, navigasyon özelliği ve daha uzun pil ömrü sunuyor. Kısacası size daha kısa sürede daha çok iş yapma gücü veriyor.
 

HP iPAQ Data Messenger”ın kayarak açılan QWERTY klavyesi yazı yazmayı, büyük ekranıysa okumayı kolaylaştırarak mesajlaşmada ve mobil internet kullanımında büyük bir kolaylık sunuyor. Prestijli bir görünüme ve etkileyici özelliklere sahip HP iPAQ Data Messenger”da dokunmatik ekran da bulunuyor. Kolay ve tek elle kullanılan gelişmiş GPS özelliğine sahip HP iPAQ Data Messenger randevularınıza giderken zahmetsizce yolunuzu bulmanıza yardımcı oluyor.
3G bağlantı olanağının yanı sıra Wi-Fi bağlantı özelliğine de sahip olan HP iPAQ Data Messenger”da 3 MP kamera bulunuyor. Windows Mobile 6.1 Professional işletim sistemi ile çalışan HP iPAQ Data Messenger”da gelecek randevularınızı ve görevlerinizi doğrudan giriş ekranında görmenizi, sık kullanılan yazılımlarınızı kısayol yapmanızı sağlayan ve başka birçok işleve sahip güçlü bir eklenti olan SBSH Facade yazılımı da bulunuyor.

www.hp.com.tr

 

 


Samsung S8003 Jét
Jet gibi eğlence

Günümüz kullanıcılarını yepyeni bir konseptle tanıştırmak üzere geliştirilen Samsung S8003 Jét, alışılmış akıllı telefonlardan çok farklı. “Akıllı telefondan daha akıllı” olan Samsung S8003 Jét, çoklu işlem yönetimi ve Microsoft Exchange ActiveSync gibi en yeni akıllı telefon özelliklerini, kullanıcı dostu menüler ve göz kamaştırıcı tasarımıyla beraber sunuyor. 3.1 inç 16M WVGA AMOLED ekranı dokunmatik mobil deneyimi en canlı renklerle yaşatırken, WVGA AMOLED ekran WQGA ekrandan tam dört kat daha yüksek çözünürlük sunuyor. 800 MHz”lik uygulama işlemcisi nefes kesici bir hız ve hayran bırakan bir performans sağlayarak Jet”in dokunmatik telefon pazarındaki en hızlı tam dokunmatik telefonlardan bir tanesi olmasını sağlıyor.
 
Samsung Dolfin internet tarayıcı, kullanıcıların popüler web sayfalarına, özellikle de sosyal ağ sitelerine kolayca ve hızlı bir biçimde erişilmesi hedeflenerek tasarlanmış. Tarayıcı, kullanıcıların aynı anda beş web sayfasını görüntüleyebilmelerine ve favori web sayfalarını telefonun ana ekranına widget olarak yerleştirebilmelerine olanak sağlayarak mobil interneti daha da keyifli hale getiriyor. Ayrıca Samsung S8003 Jét, eşsiz ince tasarımının içinde 5 megapiksel kamera, GPS, kaliteli ses için DNSe & SRS ses teknojisi ve DivX ve XviD video formatlarını destekleme özelliklerine sahip.

www.samsung.com.tr

 

 

Sony Ericsson XPERIA X2
Sınırlar ortadan kalkıyor

İş ile eğlence arasındaki sınırları ortadan kaldıran XPERIA X2, her zaman sosyal olmak isteyen ve iş hayatıyla sürekli bağlantıda kalmayı sevenler için tasarlanmış. İletişimin 7/24 devam ettiği günümüzde kullanıcıların e-postalarını ve takvimlerini anında senkronize edebildiği Sony Ericsson XPERIA X2, Microsoft Office mobil dokümanlarını da açarak hızlıca düzenleme imkanı sunuyor. Nerede olursanız olun iş arkadaşlarınızla sürekli bağlantıda kalmanızı sağlıyor.
 

Sony Ericsson XPERIA X2″deki diğer bir yenilikçi fonksiyon da, sık kullanılan telefon özelliklerine hızlı giriş sağlayan benzersiz SlideView özelliği. Kontaktlar, mesajlar, medya ve daha fazlasıyla kısa sürede bağlantı kuran SlideView, cevapsız arama, e- posta ve SMS gibi kaçırdığınız bildirimler ile ilgili kısa bir özet de sunuyor. Sony Ericsson XPERIA X2, 14 özel tasarım paneli ile yüklü olarak geliyor. Ayrıca istendiği takdirde, cihaza 16 adet ek panel de yüklenebiliyor. Kullanıcılar Skype, Mytopia, Google, CNN ve Windows Live”a kadar birçok panel sayesinde ilgilendikleri konular hakkında güncel bilgi edinebiliyor. Windows Mobile kullanıcıları, Sony Ericsson XPERIA X2″in TV çıkış kablosu sayesinde büyük ekranda sunum yapabiliyor. Model ayrıca, QWERTY klavyeli mesajlaşma ile güçlendirilmiş durumda.

www.sonyericsson.com.tr

 

 

HTC Touch2
Tam dokunmatik deneyim

HTC”nin dokunmatik telefon ailesinin yeni üyesi HTC Touch2, yeni Windows Phone yazılımı ile hayatınızdaki insanlarla ve bilgiyle bağlantıda kalmanızı kolaylaştıran basit ve akıllı bir deneyim sunuyor. Windows Mobile 6.5 işletim sisteminin yanında, My Phone ve Windows Marketplace gibi yeni Windows Phone hizmetlerine sahip olan HTC Touch2, sunduğu tam dokunmatik ekran deneyimi ile bir cep telefonundan beklediğiniz herşeyi kolaylıkla gerçekleştirmenizi sağlıyor. HTC Touch2, elinize rahatça oturan küçük tasarımı ile tüm bilgileri parmaklarınızın ucuna getiriyor. Cihaz hava durumu güncellemeleri ve popüler uygulamalara hızlı ve dokunmatik erişim sağlayan kullanıcı arayüzü TouchFLO gibi gelişmiş HTC özelliklerini, Google Maps for Mobile, YouTube gibi daha pek çok özelliği kullanıcılara sunuyor.  
 

Yeniden tasarlanmış Internet Explorer Mobile uygulamasına sahip HTC Touch2, masaüstü bilgisayar tarzındaki internet sayfalarını tam olarak görüntüleyerek kişilerin bu tür içerikleri gerektiği gibi görmelerini sağlıyor. Cihaz, yakınlaştırma çubuğu ile sayfaları en uygun büyüklükte gösterebiliyor. Kaydırma ve yakınlaştırma özellikleriyle de aradıklarınıza daha kolay ulaşmanızı sağlıyor. Internet Explorer Mobile Adobe Flash desteği ile YouTube gibi video içeriklerinin kolayca görüntülenmesine de olanak tanıyor. İlk olarak 6 Ekim”de kullanıcıya sunulacak olan HTC Touch2, 2009 yılı dördüncü çeyreğinin başlarında Avrupa ve Asya pazarında birçok ülkede yaygın olarak pazara sunulacak.

www.htc.com/tr/
 

 

HTC Touch HD
Yüksek çözünürlüklü dokunuş

A?ık ve zarif tasarımla yüksek performansı bir araya getiren HTC Touch HD, hareket halindeyken kaliteden vazgeçmeden mobil multimedya uygulamalarından yararlanmak isteyen kullanıcılar için ideal bir cihaz. Cihaz 3.8 inç geniş ekran VGA ekran (VWGA), 3.5 mm. ses portu ve otomatik odaklı 5 megapiksel otomatik odaklı kamerası ile etkileyici bir multimedya deneyimi sunuyor. Touch HD”nin 3.8 inç geniş ekranı kullanıcılara sunduğu şaşırtıcı netlik ve canlı renklerle film izlerken, internette gezinirken ya da fotoğraflar arasında dolaşırken benzersiz bir deneyim sunuyor. HTC tarafından geliştirilmiş TouchFLO 3D arayüzü ile kullanıcılar; kişiler, mesajlar ve önemli içeriğe hızlı ve kolay erişebiliyorlar. Cihazın üzerindeki 3.5 mm standart kulaklık girişi sayesinde kullanıcılar en iyi kalitede ses için telefonla birlikte yüksek performanslı kulaklıklar kullanabiliyorlar.
 

Geniş yüksek çözünürlüklü ekran ve 3G”nin 18 katına varan veri indirme hızları HTC Touch HD”nin internet sitelerini hızlıca ve tam sayfa genişliğinde taramasına olanak tanıyor. Bu da hem hız, hem de sayfa düzeni olarak evinizdeki genişbant deneyimiyle kıyaslanabilecek internet deneyimi sunuyor.

www.htc.com/tr/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here