Ana sayfa Haber Doğada görüntü avcılığı yarışması

Doğada görüntü avcılığı yarışması

0
Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği(DASK) tarafından bu yıl on altıncısı yapılacak olan DASK DOGAY (Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması) 16-19 Mayıs 2011 tarihleri arasında Samsun” un Vezirköprü ilçesinde düzenlenecektir.

 

Vezirköprü”nün yaylaları, kutsal Hitit kenti Nerik, geyikleri, Roma dönemi yapıları, ormanları, yaşamları, kaleleri, kuşları, kaya mezarları, Osmanlı eserleri, akarsuları, evleri, kanyonları, böcekleri, Altınkaya Baraj Gölü, kilimleri, gölleri, dağları, kelebekleri, çiçekleri, semaverleri, vadileri, giysileri, hayvanları sokakları görüntülenmeyi bekliyor. Samsun Valiliği, Vezirköprü Kaymakamlığı, Vezirköprü Belediyesi ve Narlısaray Belediyesi’nin desteğiyle ve uluslararası fotoğrafçıların katılımla gerçekleşecek olan yarışmaya bu yıl; Hollanda, Yunanistan, ürdün, KKTC, ve İran”dan fotoğrafçılar katılacak.
 

Yarışma; işaretli kartların dağıtımı, fotoğrafların çekimi, yarışacak karelerin seçimi, seçici kurulun değerlendirmesi ve ödül töreni ile yarışmanın yapıldığı yörede 72 saatte gerçekleştirilmektedir. Bu sayede her katılımcıya; aynı ortamda, aynı iklim ve ışık koşullarında, aynı zaman diliminde ve eşit sayıda fotoğraf karesi çekerek “”eşit koşullarda yarışma”” olanağı tanınmaktadır. Anadolu doğasının ve kültürünün belgelenmesini sağlayarak sonraki nesillere belge bırakmakta; düzenlendiği bölgenin tanıtımına ve fotoğraf sanatına katkı sağlamakta herkesin katılımına açık olup katılımcıların doğayla ve yöresel kültürlerle kaynaşmalarına yardımcı olmaktadır. Diğer detaylar için: www.dask.org.tr


 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here