DJI telefon boyundaki İHA'sı Mavic Air'ı tanıttı

799$’lık telefon boyutundaki ‘Mavic Air’, 28 Ocak’tan itibaren gönderilmeye başlanacak

DJI insansız hava araçlarını gizlemekte pek başarılı olamadı. Son birkaç modelde olduğu gibi Mavi Air’ de, bugün yapılan kurumsal açıklamanın hemen öncesinde piyasaya sızdırılmıştı. Cihaz, az çok beklediğimiz gibi Mavic Pro ile Spark arasında bir yerde ve firmanın mevcut tüketici odaklı kuadkopterlerini temsil ediyor.

 DJI pantolon cebine sığacak büyüklükteki Air için ‘çizim tahtasına geri döndük’ dedi. Aslına bakarsanız cihaz o denli taşınabilir boyutlarda ki, firmanın Kuzey Amerika yöneticisi aletlerden iki tanesini yeleğinin cebine koydu bugün düzenlenen etkinlikte. “Cihaz, Pro’nun yarısı büyüklüğünde ve bir önceki modelden %41 oranında daha hafif.”

Cihazın üzerinde, üç eksenli kadranın tepesinde, 4K çözünürlüklü bir kamera yer alıyor. Resimler, düşük ışıkta çekim yapabilen 12 Megapiksellik kamera ile çekiliyor. Aynı zamanda HDR kalitesinin de olduğu kamerayla eşit olmayan ışık altında peyzaj çekimleri daha iyi şekilde yapılabiliyor. Firma sisteme, 32 megapiksel kamera çekimlerini bir birine bağlama kapasitesine sahip bazı fotoğrafçılık yazılım geliştirmelerini de ekledi.

Etiketler: mavic-air drone insansiz-hava-araci
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam