Dış mekan müzik sistemimizi nasıl kuralım?

Açık havada müzik sistemi kurmanın incelikleri ve popüler seçenekler

Arka bahçede mangal partileri ve havuz başı partileri için sezon açıldı! Ancak yaz güneşi bastırırken, kulaklara kocaman bir kulaklık takmak veya kulağı rahatsız edecek şekilde silikon kulaklıkları kulaklarına sokmayı kim ister? Bunun yerine, çalma listenizi bahçeye veya havuz başına getirmenin yolları var.

Stereo dış mekan hoparlörleri, evin hemen dışındaki küçük bir alanda iyi bir ses verir. En iyi stereo efekti için sol ve sağ hoparlörleri 3m aralıkla monte etmenizi öneririz. Onları daha uzağa yerleştirerek daha geniş bir alanı kaplamaya çalışmayın. Yoksa bulunduğunuz yere bağlı olarak stereo yayının sadece bir kanalını dinleyebilirsiniz. 

Kapalı bir sundurma varsa, üstü kapalı açık alanlar için çoğu zaman tavan hoparlörlerini öneririz. Bazıları neme dayanıklıdır. Banyo ve saunalar düşünülerek üretilirler, bu nedenle nemi idare edebilirler. 

Saçak altları da çok kullanılan bir montaj yeridir. Birçok açık hava hoparlörü kötü hava koşullarına dayanıklı olmaktan ziyade normal hava koşullarına dayanıklıdır, bu nedenle üstünün örtülmesine ihtiyaçları olacaktır. Saçaklarınız yere yakınsa yağmurdan korumak için hoparlörleri onların altına monte edin. Onları dinleme alanının 3m yukarısından daha yükseğe monte etmeyin.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER